450 metre yükseklikten düşen amatör dağcı öldü

450 metre yükseklikten düşen amatör dağcı öldü

Kahramanmaraş'ta, Düldül Dağı'na çıkan 3 amatör dağcıdan 43 yaşındaki öğretmen, 450 metre yükseklikten düşerek hayatını kaybetti.

Gaziantep Zirve Dağcılık Kulübü üyesi Murat Kargın (43), Ali Ekber Görür ve Sevgi Erol, dün Kahramanmaraş'ta bulunan Düldül Dağı'na çıktı.

İddiaya göre amatör dağcılar, dönüşe geçerken saat 19.30 sıralarında sis nedeniyle yönlerini kaybetti. Bu sırada dağcılardan Murat Kargın, yaklaşık 450 metre yükseklikten düşerek hayatını kaybetti.

DİĞER DAĞCILARIN DURUMU İYİ

İhbar üzerine bölgeye AFAD, AKUT, Jandarma Arama Kurtarma Timleri ile güvenlik korucuları sevk edildi. Arama kurtarma çalışmalarına Gaziantep Zirve Dağcılık Kulübü üyeleri de katılırken, Ali Ekber Görür ile Sevgi Erol saat 23.30'da köy korucuları tarafından bulundu. Hastaneye götürülen 2 amatör dağcının sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

450 metre yükseklikten düşen amatör dağcı öldü #1

CENAZESİ 9 SAATTE BULUNDU

Murat Kargın'ı cenazesine ise ekipler saat 05.00 sıralarında ulaşabildi. Zorlu arazi koşulları nedeniyle ekipler, Kargın'ın cenazesini yaklaşık 5 kilometre boyunca sedye ile taşıdı. 9 saatlik çalışmanın sonunda Murat Kargın'ın cenazesi, otopsi için Kahramanmaraş Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü.

450 metre yükseklikten düşen amatör dağcı öldü #2

AMATÖR TIRMANIŞLAR YAPIYORDU

Olayı duyan Murat Kargın'ın ağabeyi Hüseyin Kargın ile yakınları da bölgeye geldi. Düldül Dağı'nın eteğinde kardeşinin cansız bedenini karşılayan Hüseyin Kargın, gözyaşı döktü. Kargın, 2 çocuk babası olan kardeşi Murat'ın dağcılığı sevdiğini ve amatör tırmanışlar yaptığını söyledi.

450 metre yükseklikten düşen amatör dağcı öldü #3

450 metre yükseklikten düşen amatör dağcı öldü #4