300 bin TL ödül ile aranan teröristin yakalanma anları

300 bin TL ödül ile aranan teröristin yakalanma anları

Diyarbakır'da, 300 bin TL ödülle 'gri' kategoride aranırken yakalanan PKK'lı terörist 'Nirvana' kod adlı Semra Tuncer'in, yakalanma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı.

300 bin TL ödül ile aranan teröristin yakalanma anları

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü PKK’ya yönelik çalışma kapsamında bir teröristin, Lice ilçesinden kara yoluyla kent merkezine geçeceği bilgisine ulaştı.

FİZİKİ TAKİBE ALINDI

Ekipler, plakası belirlenen kırmızı renkli otomobil ile arkasından gelen otomobili, karadan ve havadan İnsansız Hava Araçları (İHA) aracılığıyla takibe aldı. İçerisinde terörist bulunan ile arkasından gelen otomobili Lice'den itibaren fiziki takibe alan ekipler, Diyarbakır'a yakın mesafede operasyon için harekete geçti. Şüphelilerin bulundukları araçları trafikte yavaşlatan ekipler, ardından iki araca operasyon düzenledi.

300 BİN TL ÖDÜL İLE GRİ KATEGORİDEYDİ

Düzenlenen operasyonda kırmızı renkli otomobilde, İçişleri Bakanlığı'nın Terör Arananlar Listesi'nde 300 bin TL ödülle 'gri' kategoride aranan PKK'lı terörist 'Nirvana' kod adlı Semra Tuncer'i sağ olarak ele geçirildi. Ekipler, iki araçta teröriste yardım ve yataklık eden 4 şüpheliyle birlikte Tuncer'i gözaltına aldı.

OPERASYON GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Güvenlik güçlerinin Lice'den itibaren anbean takip ettiği terörist ile birlikteki 4 kişinin yakalanma anlarına ilişkin görüntüler de ortaya çıktı. Karadan ve havadan İHA ile çekilen görüntülerde otomobilin, sürekli takip edildiği ve yavaşlatılan trafikte güvenlik güçlerinin operasyon yaptığı görülüyor. Görüntülerde terörist ile birlikte yakalananların gözaltına alındıkları da görülüyor.

300 bin TL ödülle aranan terörist böyle yakalandı VİDEO

İKİ KERE KAÇTI

İstihbarat birimlerinin, saç rengini değiştirdiği ve sahte kimlik kullandığını saptadığı Semra Tuncer’in yerini daha önce 2 kez tespit ettiği, ancak teröristin kaçmayı başardığı öğrenildi. PKK'nın sözde Amed eyaletinde üst düzey sorumlu olduğu belirtilen Semra Tuncer'in, güvenlik güçlerinin başarılı operasyonuyla yakalanmasıyla örgütün de güç kaybettiği ifade edildi.

YURT DIŞINA KAÇMAYA ÇALIŞIYORDU

Terörist Tuncer'in, Lice'den Diyarbakır'a geçip sahte kimlikle, hava yoluyla yurt dışına kaçmaya çalıştığı belirlendi. Semra Tuncer ile yakalanan 4 kişinin, emniyetteki sorguları sürüyor.

300 bin TL ödül ile aranan teröristin yakalanma anları #1