Kabine toplantısı başladı

Kabine toplantısı başladı

Bugün Erdoğan başkanlığında, Kabine toplandı. Masada bayram namazı, 4 günlük yasak, illerin seyahat kısıtlaması ve çay hasadı gibi konular var.

Kabine toplantısı başladı

Türkiye koronavirüsle mücadelesini kararlılıkla sürdürürken, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün bir araya geldi..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, haftalık olarak topladığı Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'ne, bugün yedinci kez video konferans yöntemiyle başkanlık ediyor.

BAYRAM NAMAZI CAMİLER DE KILINACAK MI

AVM’ler ve kuaförlerin açılmasıyla bugün normalleşmenin ilk günü yaşanırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki kabineden önemli kararlar bekleniyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın, bayram namazının sosyal mesafe şartlarına uyulması kaydıyla camilerde kılınmasını istemesi masada.

Bu konuda Bilim Kurulu'nun tavsiyesi ise biraz daha beklemek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri doğrultusunda bir açıklama yapması bekleniyor.

4 GÜN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Görüşmede, salı gününe denk gelen 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı da içine alan 16-17-18-19 Mayıs'ta, 4 gün sokağa çıkma yasağı uygulaması ele alınacak.

BAZI İLLERDE SEYAHAT KISITLAMASININ KALDIRILMASI

Son toplantıda seyahat yasağının kaldırıldığı 7 kente, yenilerinin de eklenmesi bekleniyor. Diğer iller için de kademeli ve kontrollü esnetme formüllerinin gündeme geleceği kabinede, 7 ilde son bir haftada yaşanan durumun yanı sıra kurallara uygun hareket edilip edilmediği konusunda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu brifing verecek.

ÇAY HASADI

Seyahat yasağı nedeniyle çay hasadında yaşanan sorunlar da kabine toplantısının önemli bir diğer gündemi olacak. Büyükşehirlerde yaşayıp Karadeniz'e hasada gidemeyen üreticiler için çeşitli formüller değerlendirilecek.

Cumhurbaşkanlığı kabinesi video konferansla toplandı VİDEO

Kabine toplantısı başladı #1

Kabine toplantısı başladı #2