İstanbul’da asker uğurlayan magandalar

İstanbul’da asker uğurlayan magandalar

Konvoy halinde trafiğe çıkan magandalar, tünelleri trafiğe kapatıp tabancalarla havaya ateş açtı. Yol kesen magandalar otomobillerle “drift” yaptı, patinaj çekerek terör estirdi.

İstanbul’da asker uğurlayan magandalar

Türkiye’de koronavirüsle mücadelede kapsamında alınan önlemler sayesinde, yaklaşık 3 ay sonra normalleşme adımları atılmaya başlanmıştı.

1 Haziran’dan itibaren uygulamaya koyulan normalleşme sonrası uyulması gereken kurallar ve önlemlere rağmen celp döneminin gelmesiyle birlikte İstanbul’un çeşitli ilçelerinde gruplar, asker uğurlama adı altına bir araya geldi.

DEHŞETE DÜŞÜREN GÖRÜNTÜLER

İçişleri Bakanlığı tarafından, “asker uğurlaması” yönünde tedbir alınması konusunda 81 il valiliğine talimat verilmesine rağmen yine dehşete düşüren görüntüler kaydedildi.

İstanbul’da asker uğurlayan magandalar ViDEO

SOSYAL MESAFEYİ HİÇE SAYIP HALAY ÇEKTİLER

Sarıyer, Arnavutköy, Esenler, Ümraniye, Esenyurt ve Sultangazi'deki ilçelerinde toplanan kalabalık gruplar, ilk olarak yüksek sesli müzikler eşliğinde onlarca uyarıya rağmen halay çekmeye başladı.

Gruptan biri, eline aldığı havai fişeği onca binanın arasında fırlatmaya başladı. Havai fişekler fırlatıldığı esnada bir şahıs, tabancayla havaya defalarca ateş açarak terör estirdi.

İstanbul’da asker uğurlayan magandalar #1

TÜNELLERİ TRAFİĞE KAPATIP HAVAYA ATEŞ AÇTILAR

Aynı gruplar, konvoy halinde trafiğe çıktı. Bir süre sonra yolu trafiğe kapatan gruptaki gençler, araçlarından inerek yol ortasında askere gidecek arkadaşlarını havaya fırlattı. Yollarda dörtlü sinyalleri yakarak şeritlere dağılan grup, trafiği yavaşlatarak hem kendi hem de vatandaşların canlarını tehlikeye attı.

Araçlarla tünelleri trafiğe kapatan magandalar, patinaj çekerek ortalığı dumana boğarken içlerinden biri de yine tabancasına sarıldı. Trafikte yol kesip drift de yapan magandalar, Megakent'in adeta altını üstüne getirdi.

İstanbul’da asker uğurlayan magandalar #2

EMNİYET MAGANDALARIN PEŞİNDE

Kentte tozu dumana katan magandalar tüm bu yaptıklarını kaydedip, sosyal medyadan da paylaştı. İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, havaya ateş açan, yol kapatıp trafiği tehlikeye sokan, çevreye rahatsızlık veren o magandaları yakalamak için çalışma başlattı.

İstanbul’da asker uğurlayan magandalar #3

İstanbul’da asker uğurlayan magandalar #4

İstanbul’da asker uğurlayan magandalar #5

İstanbul’da asker uğurlayan magandalar #6

İstanbul’da asker uğurlayan magandalar #7

İstanbul’da asker uğurlayan magandalar #8