Van'da PKK'ya ait mühimmat ele geçirildi

Van'da PKK'ya ait mühimmat ele geçirildi

Kıran-6 operasyonu kapsamında devam eden arama-tarama faaliyetlerinde, PKK'lı teröristlere ait TNT patlayıcı ve mühimmat ele geçirildi.

Van’ın Gürpınar ilçesinde KIRAN-6 operasyonu kapsamında jandarma ekiplerince, 18 kilogram TNT ile silah ve mühimmat ele geçirildi.

OPERASYON 12 KASIMDA BAŞLADI

Van Valiliğinden yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığınca,  PKK/KCK terör örgütüne ait sığınak/barınakların tespit edilmesi maksadıyla Gürpınar ilçesi kırsalında 12 Kasım 2019 tarihinde KIRAN-6 Şehit Güvenlik Korucusu Sami Gülmez Operasyonu başlatıldığı belirtildi.

ÇOK SAYIDA MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ

Açıklamada, “İcra edilen operasyon neticesinde; 1 adet RPG 7 roketatar, 1 adet Dragunov keskin nişancı tüfeği, 2 adet kalaşnikov Piyade tüfeği, 4 adet EYP düzeneği, 14 adet savunma tipi el bombası, 34 adet anti tank roketatar mühimmatı, 105 adet roketatar sevk fişeği, bin 465 adet 7,62 mm fişek, 3 adet 40 mm bomba atar mühimmatı, 18 kilogram TNT ve çok sayıda örgütsel malzeme ele geçirilmiştir. Bölgemizde halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik operasyonlar, yine halkımızın desteğiyle daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edecektir” denildi.

Van da PKK ya ait mühimmat ele geçirildi #1

Van da PKK ya ait mühimmat ele geçirildi #2

Van da PKK ya ait mühimmat ele geçirildi #3

Van da PKK ya ait mühimmat ele geçirildi #4