12 yaşındaki çocuk ahırda çalışmamak için yalan söyledi

12 yaşındaki çocuk ahırda çalışmamak için yalan söyledi

Isparta'da ailesinin kendisini dövüp sokağa attığını öne süren 12 yaşındaki çocuğun ahırda çalışmamak için yalan söylediği ortaya çıktı.

Isparta'nın Yalvaç'a bağlı Hüyüklü beldesinde dün akşam, 12 yaşındaki Polat Ç., teyzesinin yanına gidip, jandarmayı arayarak, anne-babasının kendisini dövdüğünü ardından da sokağa attığını iddiasıyla şikayetçi oldu.

Hastaneye götürülen çocuğun sol kolunda kırık olduğu belirlendi. Jandarma anne-babayı gözaltına alıp, karakola götürdü.

YALAN SÖYLEDİĞİ ORTAYA ÇIKTI

Polat Ç.'nin (12), ahırda çalıştırılmasına kızdığı için yalan söylerek ailesini şikayet ettiği öğrenildi. Jandarma tarafından gözaltına alınan anne-baba serbest bırakılırken, küçük çocuğun kolundaki kırığın ise inek tepmesi nedeniyle meydana geldiği ortaya çıktı.

AHIRDA ÇALIŞTIRILDIĞI İÇİN KIZDI

Polat Ç., daha sonra ise jandarmaya, evlerinin ahırında bulunan ineğin koluna teptiğini bu nedenle kırık oluştuğunu söyledi. Çocuk, anne-babasına kendisini ahırda çalıştırdıkları için kızdığını bu nedenle de yalan söylediğini ifade etti.

12 yaşındaki çocuk ahırda çalışmamak için yalan söyledi  #1

SOSYAL HİZMETLER UZMANLARI AİLEYLE GÖRÜŞTÜ

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı Yalvaç Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüğü uzmanları, çocuk ve anne-babayla ayrı ayrı görüştü. Polat Ç. aynı yönde anlatımlarda bulununca, anne-baba savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

"SAĞLIĞI İÇİN ÇALIŞTIRIYORUM"

Tepkiler nedeniyle çocuklarını da alıp başka bir beldedeki yakınlarının yanına giden baba Mutlu Ç., "Üç ay önce kırılan sol bacağımdan ameliyat oldum. Halen çalışamaz durumdayım. Ortaokul öğrencisi oğlumda karaciğer yetmezliği var. Bu nedenle 95 kiloya kadar ulaştı. Doktorlar, sürekli hareket etmesi gerektiğini söyledi. Ben de evdeki günlük işlerde çalıştırıyorum. Ben çocuklarım dünyaya geldiğinde dünyanın en mutlu insanıydım. Kim evladına kötü muamele eder Bacağımdan dolayı çalışamıyorum, en büyük çocuğum olan Polat'a annesine yardım etmesi konusunda ısrar ediyorum. Hem ev işlerine yardımcı oluyor hem de sağlığı için hareket etmiş oluyor. Benim çocuk dövecek halim mi var Asla bir dövme olayı yok" dedi.

12 yaşındaki çocuk ahırda çalışmamak için yalan söyledi  #2

"BALDIZIM AKLINA GİRDİ"

Yaz döneminde baldızıyla aralarında husumet başladığını da aktaran Mutlu Ç., "O günden bu yana kafayı bize taktı. Çocuğun aklına girdi; 'Seni alırlar sosyal hizmetlerde güzelce yetiştirir, okutur sonra memurluğa atanırsın' diyormuş. Çocuğu brandanın altına saklamış, jandarma geldiğinde çıkarmış. Hastaneye gittiklerinde pansuman yapan sağlık görevlisi fotoğrafını çekip, sosyal medyada yayınlamış. Bir sürü hakarete uğradım. Pazartesi günü bu konuyla ilgili hukuki hakkımı arayacağım. Ben çocuğumu dövmedim de kovmadım da" diye konuştu.

12 yaşındaki çocuk ahırda çalışmamak için yalan söyledi  #3

"AHIRDA ÇALIŞTIRMAZLARSA ŞİKAYETİMİ GERİ ÇEKECEĞİM"

Okul öncesi ve sonrasında, annesine yardım için 30 büyükbaş hayvanın bulunduğu ahıra girdiğini anlatan Polat Ç. de şöyle konuştu; "İnek beni tepti. Babam, annem beni ahırda çalıştırdıkları için kızıyordum. Babamla annemden intikam almak için teyzemin yanına gidip, jandarmayı aradım. Beni ahırda çalıştırmayacaklarına söz versinler şikayetimi geri çekeceğim."

12 yaşındaki çocuk ahırda çalışmamak için yalan söyledi  #4

İlginizi Çekebilir
BİM İcra Kurulu Üyesi Aykaç eleştirilere yanıt verdi
BİM İcra Kurulu Üyesi Aykaç eleştirilere yanıt verdi
1009 YORUM
Gündem
Melis Sezen, Carlos Ponce ile dans etti
Melis Sezen, Carlos Ponce ile dans etti
164 YORUM
Magazin
Depremzededen İmamoğlu’na tepki
Depremzededen İmamoğlu’na tepki
600 YORUM
Gündem
Yunan televizyonunda renkli hava durumu anonsu
Yunan televizyonunda renkli hava durumu anonsu
134 YORUM
Dünya
Oturduğunuz yerden yatırım robotu size çalışsın!
ADVERTORIAL
CryptoTrader