Yunan medyası turizm rekabetinde PKK propagandası yaptı

Yunan medyası turizm rekabetinde PKK propagandası yaptı

Yaz sezonuna önlemlerle başlayarak rakiplerine fark atan Türkiye’nin başarısı, Yunan’ı rahatsız etti. Yunan yayın organı, propaganda için PKK elebaşının "Türkiye’ye gitmeyin" sözlerini manşete taşıdı.

Yunan medyası turizm rekabetinde PKK propagandası yaptı

Dünya çapında hızını yavaşlatmış olan koronavirüs salgını sonrasında birçok ülke, kademeli olarak günlük hayata geri dönüyor.

Yaz sezonunun gelmesiyle birlikte turizm faaliyetlerinin devam edip etmeyeceği tartışılırken Türkiye, salgınla baş etmekte zorluk yaşayan İtalya, İspanya gibi rakiplerini geride bırakarak seyahatlere dair aldığı erken ve yoğun önlemlerle yeni sezona resmi olarak başladı.

YUNAN'IN KARA PROPAGANDASI

Kurduğu güvenli seyahat sertifikası dahil olmak üzere kapsayıcı sağlık sistemi sayesinde yerli ve yabancı turist için birçok tehlikeyi bertaraf eden Türkiye’nin, kriz anlarında süreci doğru yönetip durgunluğa fırsat vermeden turizm sezonuna adım atması ise, bazı rakipleri tarafından endişeyle karşılanıyor.

Yakın coğrafyalarda yer aldığı için turizmde rakip olarak nitelendirilen Yunanistan, sistematik işleyen bir sağlık sistemi olmamasının sonucunda yaz sezonunu resmi olarak başlatamamışken, bunun acısını Türkiye’den çıkarmaya çalışıyor.

Yunan medyası turizm rekabetinde PKK propagandası yaptı #1

Yunan medyası Türkiye’nin güvenliliğine dair soru işaretleri oluşturmaya çalışırken bu karalama kampanyasına eklenen yeni bir haber, yaşadıkları endişeyi de gözler önüne serdi.

"TÜRKİYE'DE CAN GÜVENLİĞİNİZ YOK"

Yunan yayın kuruluşunun, PKK elebaşı Murat Karayılan’ın sözlerini manşete taşıdığı haber, medya kuruluşlarının rekabette çıtayı ne kadar düşürmeye çalıştığını da kanıtladı.

PKK elebaşının terör yanlısı basın organlarına verdiği röportajdan kesitlere yer veren Greek City Times, Karayılan’ın “Türkiye bir savaş alanı ve seyahat etmek için güvenli bir rota değil.” sözlerine yer verdi.

Yunan medyası turizm rekabetinde PKK propagandası yaptı #2

PKK’nın Türk ordusuna karşı savaştığını söyleyen Karayılan, Türkiye’nin aktif bir savaş bölgesi olduğunu iddia ederek Avrupa’dan gelecek turistlerin can güvenliği olmadığını söyledi.

"SORUMLULUK ALMAYIZ"

PKK elebaşının, “Turistleri hedef alacağımızı söylemiyorum, ama burada bir savaş var. Savaş bölgesine girip hasar görürlerse sorumluluk alamayız.” sözlerini tam sayfa manşete taşıyarak PKK sözcülüğü üstlenen Greek City Times, rekabette ne kadar alçaldığını da gösterdi.

İlginizi Çekebilir
Hafsanur Sancaktutan, mastürbasyon sahnesiyle ilgili konuştu
Hafsanur Sancaktutan, mastürbasyon sahnesiyle ilgili konuştu
360 YORUM
Magazin
Bulduğu sıradışı kazanç yöntemi ile milyoner oldu!
ADVERTORIAL
CryptoTrade
Optimar'ın anketine göre ittifaklarda son durum
Optimar'ın anketine göre ittifaklarda son durum
451 YORUM
Gündem
Mika Raun'dan Mehmet Ali Erbil yorumu
Mika Raun'dan Mehmet Ali Erbil yorumu
125 YORUM
Magazin
TÜİK, eylül ayı enflasyonunu açıkladı
TÜİK, eylül ayı enflasyonunu açıkladı
611 YORUM
Ekonomi