YTB Başkanı Eren: Türkiye'nin Libya'daki temel yaklaşımı hak ve hakkaniyetin korunmasıdır

YTB Başkanı Eren: Türkiye'nin Libya'daki temel yaklaşımı hak ve hakkaniyetin korunmasıdır

Libya’nın önde gelen kanaat önderleri ve meclis başkanları Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nı (YTB) ziyaret etti.

Libya’nın önde gelen Amazigh, Touareg ve Tebu topluluklarının kanaat önderleri ve meclis başkanları Ankara’da Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nı ziyaret ederek YTB Başkanı Abdullah Eren ile bir araya geldi.

"TÜRKİYE'NİN LİBYA'DAKİ TEMEL YAKLAŞIMI, HAK VE HAKKANİYETİN KORUNMASIDIR"

Gerçekleşen görüşmede eğitim ve kültür alanlarında YTB tarafından Libya’ya sunulan katkılar ve bu alanlardaki ortak iş birliği imkânları ele alındı. YTB Başkanı Abdullah Eren, görüşmeye dair sosyal medya hesabından Türkçe ve Arapça olarak değerlendirmelerde bulundu. Eren, paylaşımında Türkiye’nin Libya konusundaki duruşuna dikkat çekerek, "Türkiye'nin Libya'daki temel yaklaşımı hak ve hakkaniyetin korunmasıdır" dedi.

YTB Başkanı Eren: Türkiye nin Libya daki temel yaklaşımı hak ve hakkaniyetin korunmasıdır #1

"İLERİDE ORTAK ÇALIŞMALARIMIZI ARTTIRMAYI HEDEFLİYORUZ"

YTB’nin de Libya’ya yönelik faaliyetlerini bu doğrultuda gerçekleştirdiğine vurgu yapan Eren, ‘‘YTB olarak bizler de işte bu doğrultuda Libya'ya yönelik faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Dost ve kardeş ülke Libya'nın en önemli topluluklarının kanaat önderleri ve temsilcilerini kurumumuzda ağırlamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. İleride ortak çalışmalarımızı arttırmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

YTB Başkanı Eren: Türkiye nin Libya daki temel yaklaşımı hak ve hakkaniyetin korunmasıdır #2