Ümitcan Uygun gözaltına alındı

Ümitcan Uygun gözaltına alındı

İhbar üzerine eve giden polis ekipleri, şüpheli şekilde hayatını kaybeden Esra Hankulu'nun ölümü üzerine Uygun'u yakaladı. Başsavcılık, gözaltı süresinin uzatıldığını açıkladı.

Ümitcan Uygun gözaltına alındı

Ankara'da Aleyna Çakır'ın ölümüyle ilgili hakkında soruşturma yürütülen Ümitcan Uygun, yeniden gözaltına alındı.

Kamuoyunda Aleyna Çakır olarak bilinen Sema Esen'in (21), geçen yıl 3 Haziran'da Keçiören'deki evinde ölü bulunmasıyla ilgili soruşturmada, sevgilisi olduğu belirtilen Ümitcan Uygun gözaltına alınıp, serbest bırakılmıştı.

EVDE CESETLE KARŞILAŞILDI

Ankara polisi, önceki gece Mamak ilçesi Akdere Mahallesi'nde ihbar üzerine girdiği evde, bir kadın cesediyle karşılaştı.

İnceleme sonucunda ölen kişinin, Esra Hankulu olduğu belirlendi. Soruşturmayı derinleştiren polis, tanık ifadelerinden Hankulu'nun en son Ümitcan Uygun ile görüştüğünü belirledi.

PSİKOLOJİSİNİN İYİ OLMADIĞINI SÖYLEDİ

Hankulu'nun ölümünün, ilk belirlemelere göre uyuşturucu kullanımından kaynaklandığı tespit edildi. Ancak ölümü şüpheli görülen Hankulu'nun, aynı gece arkadaşlarını arayarak psikolojisinin iyi olmadığını ve babasının mezarına gitmek istediğini söylediği belirtildi.

Ümitcan Uygun gözaltına alındı #1

GÖZALTINA ALINDI

Arkadaşlarının o gece Hankulu'nun yanına giderek geceyi birlikte geçirdikleri öğrenildi. Poliste ifade veren arkadaşları, aynı gece Ümitcan Uygun'un da evde bulunduğunu, Uygun'u sabah kendileri uyanmadan Hankulu'nun odasından ayrıldığını iddia etti.

Ayrıca Hankulu'nun yanında cep telefonu bulunmadığı öğrenildi. Olaydan sonra gözaltına alınan Uygun'un, emniyetteki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

Ümitcan Uygun gözaltına alındı VİDEO

BAŞSAVCILIK AÇIKLAMA YAPTI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan konuyla ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada, "Esra Hankulu'nun ölümü olayının bildirilmesi üzerine Cumhuriyet Başsavcılığımızca derhal soruşturma başlatıldı. Olay günü evde bulunan F.G., D.C. ve Ü.U. isimli şahıslar gözaltına alındı." denildi.

GÖZALTI SÜRESİ UZATILDI

"Soruşturmanın bulunduğu aşama, şüpheli sayısı dikkate alınarak Cumhuriyet Başsavcılığımızca şüpheliler F.G., D.C. ve Ü.U.'un gözaltı süresinin bir gün süreyle uzatılmasına karar vermiştir. Olayla ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen soruşturma etraflıca ve titizlikle sürdürülmektedir." bilgisi paylaşıldı.

Ümitcan Uygun gözaltına alındı #2

"DEMEK Kİ DAHA SONRADAN GELDİLER"

Öte yandan Esra Hankulu'nun komşusu Enver Gündüz, "Yaklaşık 1 sene önce buraya taşındılar. Annesiyle beraber yaşıyorlardı. Bir süre önce annesi başka yere taşındı, kız tek başına yaşıyordu. Binaya girip çıkarken sohbet ederdik. Olaydan önceki akşam da bir kız arkadaşıyla eve geldi.

O zaman da biraz sohbet ettik ve sonra eve girdiler. Erkek yoktu yanlarında, demek ki daha sonradan geldi onlar. Daha önce ben o kişiyi görmedim, tanımıyordum. Daha önce hiç böyle bir olay yaşanmadı burada. Kız da sakin ve efendi biriydi. Kendi halinde yaşıyordu ve kimseye bir zararı yoktu." dedi.

1 YILDIR YALNIZ YAŞIYORDU

Ailenin tek kızı olan Esra Hankulu'nun acil tıp teknikeri olduğu öğrenildi. Hankulu'nun babası Ahmet Hankulu'nun yaklaşık 20 yıl önce göle düşüp boğulduğu, annesinin ikinci evliliğini yaptığı belirtildi. Esra'nın yaklaşık 1 yıldır yalnız yaşadığı kaydedildi.

17 TEMMUZ'DA TAHLİYE EDİLDİ

Sema Esen'e şiddet uyguladığı anlara ait görüntülerin sosyal medyada yer almasının ardından ifadesi alınıp serbest bırakılan Uygun'un, iki kadınla birlikte uyuşturucu madde kullandığına ilişkin görüntüler daha sonra sosyal medyada yer almıştı.

Ümitcan Uygun, bunun üzerine 10 Ocak'ta gözaltına alınmıştı. Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen Uygun, 'uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanmak ve kullanılmasını alenen özendirmek' suçundan tutuklanmıştı.

Ölümünden önce Sema Esen’e uyguladı şiddet anı görüntülerine ilişkin hakkında açılan dava süren Uygun, tutuklu bulunduğu uyuşturucu dosyasında avukatının itirazı üzerine 17 Temmuz'da tahliye edilmişti.

Ümitcan Uygun’un arkadaşı canlı yayında genç kızı darbetti VİDEO