Türkiye'nin dört bir yanında demokrasi nöbeti tutuldu

Türkiye'nin dört bir yanında demokrasi nöbeti tutuldu

15 Temmuz hain darbe girişiminin 4. yıl dönümü dolayısıyla, bütün ülkede nöbet tutmak için vatandaşlar meydanlara akın etti.

Türkiye'nin dört bir yanında demokrasi nöbeti tutuldu

FETÖ terör örgütünün hain darbe girişimi üzerinden 4 yıl geçti. Darbe girişiminin ve milletimiz tarafından püskürtülüşünün yıl dönümünde, bütün ülke tek yürek oldu.

İllerin ve ilçelerin meydanlarında toplanan vatandaşlar demokrasi nöbetine akın etti.

İllerin meydanlarında kutlanan Demokrasi ve Milli Birlik Günü programları ardından vatandaşlar, meydanlarda nöbet tuttu.

İSTANBUL - EYÜP SULTAN MEYDANI

15 Temmuz şehitlerini anmak, gazileri onurlandırmak, birlik ve beraberlik duygularını taze tutmak için tüm yurtta olduğu gibi Eyüpsultan’da da anma programı düzenlendi.

Türkiye nin dört bir yanında demokrasi nöbeti tutuldu #1

Anma programı şehitler için Mevlid-i Şerif okunmasıyla başladı. Mevlid-i Şerif’in ardından dualar edildi, meydandaki yüzlerce kişi hep bir ağızdan “Amin” dedi. Program, mehter takımının sahne almasıyla devam etti. Mehteranların gösterisine vatandaşlar, ellerindeki Türk bayraklarıyla eşlik etti.

Türkiye nin dört bir yanında demokrasi nöbeti tutuldu #2

MUĞLA - FETHİYE BEŞKAZA MEYDANI

Fethiye'de, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 4. yıl dönümü dolayısıyla program düzenlendi. Gecede şehitlerin ruhuna dualar edilip, darbeye karşı darbe yapan aziz milletin kahramanlıklarının sergilendiği belgeseller izletildi.

Türkiye'nin dört bir yanında demokrasi nöbeti tutuldu  VİDEO

Türkiye nin dört bir yanında demokrasi nöbeti tutuldu #3

Türkiye nin dört bir yanında demokrasi nöbeti tutuldu #4

BALIKESİR - BANDIRMA CUMHURİYET MEYDANI

Koronavirüs tedbirleri kapsamında geniş önlemlerle meydana gelen vatandaşlar, ellerindeki Türk bayraklarıyla başta 15 Temmuz şehitleri olmak üzere tüm şehitleri andı.

Türkiye nin dört bir yanında demokrasi nöbeti tutuldu #5

Programda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Demokrasi Nöbeti, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

4 yıl önce gerçekleştirilmek istenen hain darbe girişiminden belgeseller ve sinevizyon gösterimleri dev ekranda canlı olarak yayınlandı.

Saat 00.13’ü gösterdiğinde camilerden selalar okunmasının ardından Kur’an-ı Kerim okundu ve şehitlerimiz için dualar edildi.

Türkiye nin dört bir yanında demokrasi nöbeti tutuldu #6

ANKARA - ALTINDAĞ

Ankara’da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin 4'üncü yılı nedeniyle vatandaşlar sabaha kadar "Demokrasi nöbeti" tutacak.

Ankara Valiliği ve Altındağ Belediyesince 1. TBMM’de düzenlenen etkinliklere, şehit aileleri de davet edildi. Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programlarda, 15 Temmuz darbe girişimine karşı direnen emniyet güçleri ve vatandaşların görüntülerinin yer aldığı fotoğraf sergisi de açıldı. Nöbet ise sabaha kadar devam edecek.

Türkiye nin dört bir yanında demokrasi nöbeti tutuldu #7

ŞIRNAK

Akşam saatlerinde bir araya gelen yüzlerce kişi, Şırnak Valiliği önündeki alanda demokrasi nöbeti tuttu. Meydanda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ulusa seslenişini dinleyen Şırnaklılar, FETÖ'nün darbe girişimine, başlattıkları demokrasi nöbetiyle tepkilerini gösterdi.

Türkiye nin dört bir yanında demokrasi nöbeti tutuldu #8

Şiir ve ilahi dinletisi, 15 Temmuz konulu çeşitli videoların gösterimi ile devam etti. Gece selaların okunmasından sonra Demokrasi Nöbeti gecenin geç saatlerine kadar devam etti. Polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı meydanın etrafı, demir bariyerlerle çevrildi.

Türkiye nin dört bir yanında demokrasi nöbeti tutuldu #9