Türkiye'den Irak'a tıbbi yardım

Türkiye'den Irak'a tıbbi yardım

Irak Cumhuriyeti'ne tıbbi yardım malzemesi taşıyan askeri kargo uçağı, Etimesgut Askeri Havaalanı'ndan hareket etti.

Türkiye'den Irak'a tıbbi yardım

Tüm dünyayı saran koronavirüs salgını etkisini sürdürürken, Türkiye salgından etkilenen ülkelere destek olmaya devam ediyor.

Koronavirüs ile mücadele çerçevesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla, Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan yardım malzemeleri daha önce birçok ülkeye gönderilmişti.

Yine aynı şekilde Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan yardım malzemeleri, bu sefer de Türkiye’nin güneyinde yer alan Irak Cumhuriyeti'ne gönderildi.

Yardım malzemeleri, Etimesgut Askeri Havaalanı'nda Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait A-400M tipi askeri kargo uçağı'na yüklendi. Uçak, daha sonra Ankara Etimesgut Askeri Havaalanı'ndan hareket etti.

Irak Cumhuriyeti'ne gönderilen yardım uçağının içerisinde maske, N95 maske, tulum, koruyucu siperlik, koruyucu gözlük ve yerli solunum cihazı bulunuyor.

Türkiye den Irak a tıbbi yardım  #1

"ÜMİTSİZLİĞİN ARDINDA NİCE ÜMİTLER VAR"

Irak Cumhuriyeti'ne gönderilen malzemelerin üzerindeki Hz. Mevlana Celaleddin Rumi'ye ait “Ümitsizliğin ardında nice ümitler var, karanlığın ardında nice güneşler var” sözü ve hemen altına iliştirilmiş olan, “Türkiye'den Irak halkına sevgilerle” notu ise dikkat çekti.

Türkiye den Irak a tıbbi yardım  #2

Türkiye den Irak a tıbbi yardım  #3

Türkiye den Irak a tıbbi yardım  #4

Türkiye den Irak a tıbbi yardım  #5

Türkiye den Irak a tıbbi yardım  #6

Türkiye den Irak a tıbbi yardım  #7

Türkiye den Irak a tıbbi yardım  #8

Türkiye den Irak a tıbbi yardım  #9