TSK'nın Azez'deki üssüne hain saldırı: 2 şehit

TSK'nın Azez'deki üssüne hain saldırı: 2 şehit

YPG'li teröristler tarafından düzenlenen saldırıda, 2 askerimiz şehit oldu. Şehit Piyade Uzman Çavuş Abdülhamit Bilgen'in bugün doğum günüydü..

TSK'nın Azez'deki üssüne hain saldırı: 2 şehit

Barış Pınarı Harekatı tüm hızıyla devam ederken, daha önce Fırat Kalkanı Harekatı ile özgürleştirilen Suriye'nin Halep kentine bağlı Azez ilçesi yakınlarındaki TSK üssüne, terör örgütü PKK/PYD kontrolündeki Tel Rıfat'tan havanlı saldırı düzenlendi.

2 ASKER ŞEHİT OLDU

Havan mermilerinin isabet ettiği üs bölgesindeki 5 asker yaralandı. Yaralı askerler, ambulanslarla Kilis'teki hastaneye getirildi.

Yaralı askerlerden Yunus Mermer (30) ile Abdulhamit Bilgen (30) tüm müdahalelere rağmen şehit düştü. 3 askerin tedavisi ise sürüyor.

ACI HABER AİLESİNE VERİLDİ

Aslen Diyarbakır Erganili olan Bilgen ailesinin Bilecik'in Bozüyük ilçesinde bulunan baba ocağına ateş düştü. Evde yalnız olan anne Nezahat Bilgin'e oğlunun şehit haberini Bozüyük Kaymakamı Hasan Yaman verdi.

TSK nın Azez deki üssüne hain saldırı: 2 şehit #1

ŞEHİDİN DOĞUM GÜNÜYDÜ

Baba Mustafa Bilgi'nin İstanbul'da bekçi olarak çalıştığı, şehadet haberi üzerine Bozüyük ilçesine hareket ettiği öğrenildi. 4 Eylül Mahallesi Yunusnadi Caddesi İkbak Apartmanında oturan ailenin hem evinin balkonuna hem de ilçedeki tüm evlere Türk bayrağı asıldı.

Öte yandan şehidin hayatını kaybettiği gün doğum günü olduğu öğrenildi.

TSK nın Azez deki üssüne hain saldırı: 2 şehit #2