Tekirdağ'da işçi gençlerden örnek davranış

Tekirdağ'da işçi gençlerden örnek davranış

Tekirdağ Süleymanpaşa'da yaklaşık 4 bin lirasını kaybeden kamyon şoförünün parasını, 2 genç bulup teslim etti. İşçi olduğu öğrenilen gençler, kamyon şoförünün harçlık teklifini de geri çevirdi.

Tekirdağ'da işçi gençlerden örnek davranış

Tekirdağ'ın şehir merkezinde sokakta bir çantanın içerisinde para ve evrak bulan Mehmet Bektaş ve Mustafa Öksüz isimli 2 genç, paranın sahibine ulaşmaya çalıştı.

İŞÇİ GENÇLERDEN ALKIŞLANACAK DAVRANIŞ

Paranın sahibine cep telefonu ile ulaşamayan gençler, çantanın içerisinde buldukları irsaliyeden en son ürün teslim edilen yeri aradı. Tekirdağ’da işçi oldukları öğrenilen gençler, yerde buldukları yaklaşık 4 bin lira para ile polis merkezinin yolunu tuttu.

İki genç buldukları çantayı, polis gözetiminde paranın sahibi kamyon şoförü Mustafa Yılmaz'a teslim etti. Parayı alan Yılmaz, teşekkür ederek gençlere gönlünden kopan harçlığı vermek istese de gençler bu teklifi bile geri çevirdi.

Buldukları parayı sahibine ulaştırdılar, ödülü kabul etmediler- İZLE

"SON ÜRÜN TESLİM EDİLEN YERİN NUMARASINDAN ULAŞIM SAĞLADIK"

Parayı bulan gençlerden 22 yaşındaki Mehmet Bektaş,“Tam evimize girerken yolda bir çanta fark ettik. İçerisinde para falan olduğunu gördük. Numaraya ulaşamadık. İnternetten firmayı falan aradık ama bulamadık. İrsaliyeden son ürün teslim edilen yerin numarasından ulaşım sağladık. Ağabey oraya da ulaşmış. Parasının ve irsaliyelerinin kaybolduğunu fark etti. Emniyet güçleri ağabeylerimizle buluştuk ve parayı teslim ettik.” dedi.

"BÖYLE İNSANLAR DA VARMIŞ"

Parayı kaybeden kamyon şoförü Mustafa Yılmaz, “Konya’dan kuş yemi getirmiştim. Faturayı kestik, paramı nakit almıştım. Arabanın ön tarafındaki basamağına koyup yüzümü yıkamaya gitmiştim. O anda parayı orada unutup hareket etmişim. O arada çanta düşmüş. Çorlu Ulaş’tan geri döndüm. Fabrikaya geldim. Fabrikadan sonra polise müracaat ettim. Allah razı olsun ilgilendiler. Şunu söylemek istiyorum ki bu memlekette böyle insanlar da varmış. Fidan gibi delikanlılar. Allah razı olsun. Emeğimizin karşılığını bize iade etti. Bu benim nakliye ücretidir. Konya’dan gelmiştim. Bizim alın terimiz. Gece sabaha kadar direksiyon sallamıştım. Bu benim 2 aylık nakliye kazancım.” diye konuştu.

Tekirdağ da işçi gençlerden örnek davranış  #1

Tekirdağ da işçi gençlerden örnek davranış  #2

Tekirdağ da işçi gençlerden örnek davranış  #3

Tekirdağ da işçi gençlerden örnek davranış  #4

İlginizi Çekebilir
Amed Spor-Bursaspor maçı sonrası olaylarla ilgili soruşturma başlatıldı
Amed Spor-Bursaspor maçı sonrası olaylarla ilgili soruşturma başlatıldı
869 YORUM
3. Sayfa
ORC'nin eylül ayı genel seçim anketi
ORC'nin eylül ayı genel seçim anketi
774 YORUM
Gündem
Arda Turan'ın puro keyfi
Arda Turan'ın puro keyfi
167 YORUM
Futbol
Hamit Altıntop: Bu yenilgi kabul edilemez
Hamit Altıntop: Bu yenilgi kabul edilemez
510 YORUM
Milli Takımlar
Milyoner iş adamı yeni kripto projesini anlatıyor!
ADVERTORIAL
BTCPrime