Süleyman Soylu: Bu hesabı millet 2023’te kapatacaktır

Süleyman Soylu: Bu hesabı millet 2023’te kapatacaktır

Düzce'ye birtakım ziyaretlerde bulunan Süleyman Soylu, muhalefete sert eleştirilerde bulunarak, "Hesap sadece siyasi hesap olmaz. Bu hesabı millet 2023’te kapatacaktır" ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Düzce ziyaretinde muhalefete sert eleştirilerde bulundu.

Soylu, karşılarında cinnet geçiren bir siyaset olduğunu belirterek "Meclis kürsüsünden ağzına yakışmayacak cümleleri sallayan ve utanmadan bunları ortaya koyan bir siyaset anlayışı var. Türkiye’ye terörün yaklaşmaması amacıyla sınır ötesinden yaptığımız operasyonları kesebilmek için, gazi meclisin ruhunu üzecek şekilde, tezkereye 'hayır' diyebilecek kadar cinnet geçiren bir muhalefet var.

Süleyman Soylu: Bu hesabı millet 2023’te kapatacaktır VİDEO

"MİLLİ HASSASİYETİNİ KAYBETMİŞ BİR MUHALEFET VAR"

Türkiye’ye yapılacak bir yatırımı, yabancı büyükelçilere mektupla birlikte şikayet edenbir muhalefet var. 10 tane büyükelçi söz söylediğinde sesini bile çıkarmayan, 'acaba bunlardan Tayyip Erdoğan’a, hükümete, Cumhur ittifakına bir zarar gelir mi?' diyen, kambura yatan bir muhalefet var. Milli hassasiyetini kaybetmiş bir muhalefet var" dedi.

Süleyman Soylu: Bu hesabı millet 2023’te kapatacaktır #1

"TAYYİP ERDOĞAN'IN VİZYONU OLMASAYDI BİZ PANDEMİDE ÇOK BÜYÜK SIKINTILAR YAŞARDIK"

Bakan Süleyman Soylu konuşmasına şöyle devam etti;

"Bize, şehir hastanelerini yaptığımız için kızmışlardı. Hakaret ettiler, hatta imalarda bulundular. 'Bunları şöyle yaptınız, böyle yaptınız' diye. Bunu da her yerde söylediler. Ana muhalefetin başı söyledi. Her şeyi kapatıyor ya, kanal İstanbul’u yaptırmayacak ya, 'Şehir hastanelerini de kapatacağım' de. Bu millet senin arkana teneke takar. Tayyip Erdoğan’ın vizyonu olmasaydı, biz pandemide çok büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalırdık. Kimse şehir hastanelerine ortak olmasın. Aklı ile de ortak olmasın. 'Bunları yapmayalım' diyenlere karşı, Cumhurbaşkanımız ‘Benim ülkemin bunlara ihtiyacı var, ben bunu yaptırmak zorundayım’ dedi. Ne kadar haklı olduğunu biz bu pandemide gördük.

Süleyman Soylu: Bu hesabı millet 2023’te kapatacaktır #2

"DAHA İKTİDARA GELMEDEN TEHDİTLER SAVURUYORLAR"

Tezkere meselesini gördünüz, büyükelçilerin bildirgesinde bunların tavrını gördünüz. Devletin memurlarına, kamu bürokrasisine, daha iktidara gelmeden şımarık gibi tehditler savurduğunu hep beraber gördünüz. '2023’ten sonra bunun hesabını size soracağız. Bu hesabı vereceksiniz’ diye bize tehdit savurduklarını hep beraber gördünüz. Neyin hesabını soracaksın sen? PKK ile koyun koyuna girmişsin. Terörü bitirdik, PKK’yı bitirdik bunun hesabını mı soracaksın? Sınır ötesinde PKK’ya PYDY, DEAŞ’a nefes aldırmıyoruz, neyin hesabını soracaksın.

Süleyman Soylu: Bu hesabı millet 2023’te kapatacaktır #3

"BUNLARIN VİCDANI ZEDELENMİŞ"

Doğu Akdeniz’e milleti ortak ettik, bunun hesabını mı soracaksın? Azarbeycan’da haksızlığı ortadan kaldırıp Karabağ’a, Azerbaycan Bayrağı dikildi. Neyin hesabını soracaksın? Ayasofya’nın mı hesabını soracaksın? İnsansız hava aracının mı hesabını soracaksın? Atak Helikopterin mi hesabını soracaksın? Şehit abisine yaptığınız gibi, ona kullandığınız bir dil gibi, bize mi dil kullanacaksınız? Utanıp özür dileyeceğine, utanıp 'Milletvekilliğini sona erdirdim' diyeceğine, utanıp, 'bu adamın siyaset hakkı yoktur' diyeceğine... Bunların saldırıları, hakikaten vicdanı zedelemiştir.

Süleyman Soylu: Bu hesabı millet 2023’te kapatacaktır #4

"BUNLARA TARİHİ HEZİMET SUNMAK NAMUSUMUZDUR"

Kendi içindeki kirlilikleri, sadece yüzüne değil, ağızlarına da vurmuştur bu kadar açık ve net. Bunlara tarihi bir hezimet sunmak bizim namusumuzdur. Tarihi hezimet alacaklar. Ben bunu milletimde de, arkadaşlarımda da görüyorum. Hesap sadece siyasi hesap olmaz. Bu hesabı millet 2023’te kapatacaktır, tarihe Kılıçdraroğlu’nu da zihniyetini de gömecektir."

İlginizi Çekebilir
Kızılcık Şerbeti dizisinde başörtüsü sahnesi
Kızılcık Şerbeti dizisinde başörtüsü sahnesi
922 YORUM
Medya
Öztürk Yılmaz bıçaklı saldırıya uğradı
Öztürk Yılmaz bıçaklı saldırıya uğradı
901 YORUM
3. Sayfa
Dünya Kupası'nda çeyrek final eşleşmeleri belli oldu
Dünya Kupası'nda çeyrek final eşleşmeleri belli oldu
109 YORUM
Dünya Kupası
Türkiye'ye dev yatırımlar yapan firmaya ortak ol!
ADVERTORIAL
Tesla
Fatih’te üzerine pitbull cinsi köpek salınan polis ateş etti: 1 ölü
Fatih’te üzerine pitbull cinsi köpek salınan polis ateş etti: 1 ölü
1793 YORUM
3. Sayfa