Sokağa çıkma izninde kendi yaptığı salına biniyor

Sokağa çıkma izninde kendi yaptığı salına biniyor

Karabük'te 65 yaşındaki Recep Özen, koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma izni verilen pazar günlerini kendi yaptığı salda geçiriyor.

Sokağa çıkma izninde kendi yaptığı salına biniyor

Karabük'te Sarıahmetli köyünde yaşayan 65 yaşındaki Recep Özen, yaklaşık bir yıl önce evde kullandığı su bidonlarından kendisine sal yaptı.

Koronavirüs salgını öncesinde her gün evinin karşısından geçen Araç Çayı'ndaki gölette yaptığı sala binerek vakit geçiren Özen, İçişleri Bakanlığı tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunanların sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle artık haftada bir kez belirli saatlerde sala binebiliyor.

Sokağa çıkma izninde kendi yaptığı salına biniyor #1

RECEP AMCA, SOKAĞA ÇIKMA SERBESTLİĞİNDE SALINA KOŞUYOR

Özen, sokağa çıkma serbestliğinin olduğu pazar günleri yürüme mesafesindeki Araç Çayı'na giderek, burada oluşan gölette yaptığı sala binip zaman geçiriyor.

Özen, yaptığı açıklamada su bidonlarını değerlendirmek istediğini, böyle bir fikir düşündüğünü söyledi. Salda 17 adet bidon kullandığını ifade eden Özen, "Bidonları birbirine engel olmayacak şekilde dizdim. Daha önce sopayla itiyordum, olmayınca demirden pedal yaptım. Tahtaları da üzerine koydum. Oturak yaptım, sopayla yön veriyorum" dedi.

Bir yıldır sala bindiğini ancak virüs salgını nedeniyle belirlenen günlerde bindiğini anlatan Özen, şunları kaydetti:

"NE ZAMAN İZİN VERİLİRSE ÇIKIP GELİYORUM"

"Burada da bir gölet var buna uygun, iyi havalarda biniyorum. Bu ara koronavirüs nedeniyle evden çıkamıyoruz. Pazar günü hak tanındı, geliyorum, yarım saat, bir saat biniyorum, stres atıyorum. İzne bağlı, bize ne zaman izin verirlerse çıkıp geliyorum. Yürüyerek geliyorum buraya, spor yapmış oluyorum, binerken de spor yapmış oluyorum. Benim için güzel oluyor."

Sokağa çıkma izninde kendi yaptığı salına biniyor #2

Sokağa çıkma izninde kendi yaptığı salına biniyor #3

Sokağa çıkma izninde kendi yaptığı salına biniyor #4