Sinop'ta karla mücadele sürüyor

Sinop'ta karla mücadele sürüyor

Sinop-Boyabat karayolu üzerinde ekipler, karla mücadele çalışmalarını sürdürürken, 300 köy yoluna ulaşım sağlanamıyor.

Sinop’un 1300’ü aşan rakımı olan Sinop-Boyabat karayolu üzerindeki Dıranaz Soğuksu bölgesinde ekipler, çalışmalarını sürdürüyor.

Çalışanların oldukça zorlandığı köy yolları ise devam eden yağışlarla tekrar tekrar kapanıyor.

"300 KÖY YOLUMUZ KAPANDI"

Sinop İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yahya Çınkıl, son yıllarda kentte görülen en yüksek kar yağışı olduğunu ifade ederek, "Biz karı bir eziyet ve sıkıntı olarak görmüyoruz. Kar tüm berraklığıyla güzelliğiyle sadeliğiyle rahmettir, berekettir. Ama kar yağışının getirdiği ulaşım kısıtlığı da ortaya çıkıyor. Biz bu kapsamda kurum olarak her zaman hazırlıklıyız. İlimizin tamamında tüm şantiyelerimizi harekete geçirmiş vaziyetteydik. Kar yağışının başladığı andan itibaren de öncelikle 112 Acil Sağlık ekipleri olmak üzere diğer bazı kuruluşlarımızın talepleri olmak üzere önceliklerimizi grup yolları ve acil ihbarlar olarak veriyoruz. Şu anda da ilimizin tamamında 81 araç ve 128 personel ile il merkezimizin tüm köylerinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu gece de yine kar yağışı yoğun devam etmişti. 300 tane köy yolumuz kapalı ama tüm ekiplerimizle acil ihbarları da değerlendirmek kaydıyla arazide çalışmalarımızı sürdürüyoruz." dedi.

Sinop'ta karla mücadele sürüyor VİDEO

"İLK DEFA BU KADAR BÜYÜK BİR KAR GÖRDÜK"

Özel İdare çalışanı Ufuk Usta ise "Çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor. Kar yağışı da bir taraftan sürüyor. Soğuksu bölgesinde 1996’dan beri ilk defa bu kadar büyük bir kar gördük." ifadelerini kullandı.

Sinop ta karla mücadele sürüyor #1

Sinop ta karla mücadele sürüyor #2

Sinop ta karla mücadele sürüyor #3