Şanlıurfa'da sıcaktan bunalan vatandaşlardan şaşırtan manzaralar

Şanlıurfa'da sıcaktan bunalan vatandaşlardan şaşırtan manzaralar

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde termometreler öğleden sonra 47 dereceyi gösterdi. Sıcaktan bunalan vatandaşlar serinlemek için ilginç yöntemler denedi.

Şanlıurfa'da sıcaktan bunalan vatandaşlardan şaşırtan manzaralar

Türkiye’nin en sıcak illeri arasında yer alan Şanlıurfa’da hafta içi 45 derecenin üstüne çıkan sıcakların birkaç derede düşmesiyle il merkezinde vatandaşlar rahat bir nefes alırken, Ceylanpınar ilçesinde ise öğleden sonra termometreler 47 dereceyi gösterdi.

Sıcaktan bunalan vatandaşlar serinlemek için çeşitli yollar denedi. Bazı vatandaşlar başlarının üstünü kapatıp güneşin etkisini azaltmaya çalışırken, bazıları ise parklardaki fıskiyelerden akan su ile ellerini yüzlerini yıkadı.

SICAKTAN BUNALDI, TAZYİKLİ SUYLA KENDİNİ YIKADI

Sıcağın etkisiyle bunalan bir vatandaş, araç yıkamak için kullanılan tazyikli su ile kendini ıslattı. Elbiseleriyle dakikalarca suyun önünde duran şahıs, serinlemenin tadını çıkarttı.

En ilginç görüntü ise bir düğünde kaydedildi. Düğüne katılan davetliler, oyun oynayıp halay çektikten sonra sıcağa daha fazla dayanamayıp elbiseleriyle havuza atladı.

Şanlıurfa'da sıcaktan bunalan vatandaşlardan şaşırtan manzaralar VİDEO

"ÇOK AŞIRI DERECEDE SICAK, ARTIK BUNALIYORUZ"

İlçede esnaflık yapan Aziz Sarmaca, havaların çok sıcak olduğunu söyleyerek, “Bizim burada kavurucu sıcaklar var. Ceylanpınar zaten Türkiye’nin en sıcak bölgesi. Dükkanın içini sulayarak, pervaneyi açarak serinlemeye çalışıyoruz ama o da fayda etmiyor. Çok aşırı derecede sıcak. Aşağı yukarı 55-60 derece bir sıcaklık var. Artık bunalıyoruz. Rabbim bize yardımcı olsun” diye konuştu.

Ceylanpınar’da gece saatlerinde gerçekleştirilen düğüne katılan davetliler ise elbiseleriyle havuza atlayarak serinledi.

Şanlıurfa da sıcaktan bunalan vatandaşlardan şaşırtan manzaralar #1

DÜĞÜNDE HALAY ÇEKENLER SICAĞA DAYANAMAYIP HAVUZA ATLADI

Alparslan Geçgel ve Sevim Şahin’in düğününde oyun oynayıp halay çeken davetliler, bunaltıcı sıcağa dayanamayıp havuza atladı.

Elbiseleriyle havuza atlayan davetliler, renkli görüntülerin ortaya çıkmasına neden oldu.

Yetkililer, sıcak havanın etkili olduğu öğle saatlerinde vatandaşları fazla dışarı çıkmamaları konusunda uyardı.

Şanlıurfa da sıcaktan bunalan vatandaşlardan şaşırtan manzaralar #2

Şanlıurfa da sıcaktan bunalan vatandaşlardan şaşırtan manzaralar #3

Şanlıurfa da sıcaktan bunalan vatandaşlardan şaşırtan manzaralar #4

Şanlıurfa da sıcaktan bunalan vatandaşlardan şaşırtan manzaralar #5