Samsun'daki esnafın dükkanına astığı yazı ilgi çekti

Samsun'daki esnafın dükkanına astığı yazı ilgi çekti

Yıllardır tekstil işiyle uğraşan 66 yaşındaki esnaf, vatandaşın bilinçsiz elbise alışverişinin önüne geçmek istedi. Esnaf, kumaş dükkanının kapısına 'Kumaşa gelmeyin markete gidin' yazdı.

Samsun'da yaşayan ve tekstil işiyle uğraşan 66 yaşındaki Alaaddin Atıcı, vatandaşları kıyafet değil market alışverişine yönlendirdi.

Birçok esnaf işlerini arttırmak için değişik yollar ararken, Atıcı ise işlerini azaltmak için ilginç bir yöntem kullandı.

"Elbise dolabını değil, buzdolabını doldurun"

Kumaş sattığı kendi dükkanının camına, “Kumaşa gelmeyin, Tarım Kredi’ye gidin. Elbise dolabını değil, buzdolabını doldurun. Afiyet olsun” yazısı asan Atıcı, birçok müşteriyi bu yazıyla kumaş almaktan vazgeçirdi.

Kumaş satmak istememesine ve yazı asmasına rağmen işlerinin eskiye göre daha çok açıldığını ifade eden Alaaddin Atıcı, insanların giyimden çok gıdaya önem vermesi gerektiğinin altını çizdi.

Samsun daki esnafın dükkanına astığı yazı ilgi çekti #1

"Dolabında elbise asmaya yer yoktur ama buzdolapları boştur"

İnsanların ihtiyacı olmasa da kumaş aldığını anlatan Alaaddin Atıcı, “Kadınlar başta olmak üzere herkes kumaş almak için birbiriyle yarışıyor. Evindeki gıdaya bakan yok. Bazı kişilerin evlerine baksak; gardıroplarında elbise asmaya yer yoktur ama buzdolapları boştur. İnsanları bilinçlendirmek için kendi tekstil dükkanıma yazı astım. Amacım; yazıyı okuyan müşterilerin giyim alışverişine değil de gıda alışverişine yönelmeleri. Dükkanın camına; ‘Kumaşa gelmeyin, Tarım Kredi’ye gidin. Elbise dolabını değil, buzdolabını doldurun. Afiyet olsun’ şeklinde yazı astım. Hem devletimiz hem de milletimiz kazansın istedim.

Samsun'daki esnafın dükkanına astığı yazı ilgi çekti VİDEO

"İşlerim daha da arttı"

Bu yazıyı asalı 1 gün oldu. İşlerim daha da arttı. Demek ki bizim milletimiz ’gelme’ deyince daha çok geliyor. Ben de bu duruma şaşırdım, amacım bu değildi. Yazıyı görenler fotoğraf çekiyor, doğru yaptığımı söylüyorlar. Bu yazıyı görüp, kumaş almaktan vazgeçenler de çok oldu. ‘Kumaş alacaktım ama gidip yiyecek alayım’ diyenler de çok oluyor. Astığım yazıya rağmen kumaş almak isteyenler ise ‘gıdanın yeri ayrı, kıyafetin yeri ayrı’ diyerek yine de kumaş alıyorlar" dedi.

Atıcı, emekli maaşının kendisine yettiğini ve maddi durumunun da kötü olmadığı için insanları temel ihtiyaçları almaları konusunda bilinçlendirmeyi hedeflediğini sözlerine ekledi.

"Bu yazıya rağmen işleri düzgün"

Yazıyı gören vatandaşlar ise “Arkadaşımız dükkanına güzel bir yazı asmış. ‘Kumaş almayın, yiyecek alın’ demiş. Bu yazıya rağmen işleri gayet düzgün. Bu yazı ile halkı düşündüğünü görüyoruz. Bizce de önemli olan gıda” diye konuştular.

Samsun daki esnafın dükkanına astığı yazı ilgi çekti #2

Samsun daki esnafın dükkanına astığı yazı ilgi çekti #3

İlginizi Çekebilir
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı camdan izleyen CHP'li: Engin Özkoç
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı camdan izleyen CHP'li: Engin Özkoç
387 YORUM
Gündem
Twitter'da Trabzon fotoğrafı dalga konusu oldu
Twitter'da Trabzon fotoğrafı dalga konusu oldu
324 YORUM
Yaşam
Metaverse ile devamlı kazanç fırsatını kaçırmayın!
ADVERTORIAL
Metabot
Ataşehir'de hastaya eziyet edilen hastanenin faaliyeti durduruldu
Ataşehir'de hastaya eziyet edilen hastanenin faaliyeti durduruldu
636 YORUM
Gündem
Dünya Kupası Kalkanı Harekatı tezkeresine onay
Dünya Kupası Kalkanı Harekatı tezkeresine onay
220 YORUM
Gündem