Sakarya'da imama kızıp, namazı kıraathane önünde kıldılar

Sakarya'da imama kızıp, namazı kıraathane önünde kıldılar

Sakarya'nın Kaynarca ilçesinde, imam ile sorunlar yaşayan cami cemaati, yatsı namazını cami yerine kıraathane önünde birlikte kıldı.

Sakarya'da imama kızıp, namazı kıraathane önünde kıldılar

Sakarya'da Kaynarca ilçesine bağlı Müezzinler Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar, mahalle camisinin imamıyla tartıştı.

Mahalleli, durumu İlçe Müftülüğü'ne bildirerek imamın değiştirilmesini istedi. Mahalleli, imam A.B. ile barışmayı da reddedince, dün gece yatsı namazını cami yerine mahalle merkezindeki kıraathane önünde kıldı.

Mahalle sakinleri, cami imamı değişene kadar camiye gitmeyeceklerini belirtti.

"İMAMIMIZA KÜSTÜK"

Müzezzinler Mahallesi Muhtarı Saffet Kansu, "Köyümüz halkı ve ihtiyar heyeti olarak imamdan memnun değiliz, imamıza küstük. Bu sebepten dolayı imamımızla ilgili gerekli müracaatları Müftülük ve diğer makamlara yaptık. Bu akşamdan itibaren karar alıp kıraathane önünde toplanıp, burada namaz kılacağız. İmam değişene kadar burada namaz kılmayı düşünüyoruz" dedi.

İmama küsen mahalleli, namazı cami yerine kıraathane önünde kıldı- İZLE

"ÖYLE BİR HOCANIN ARKASINDA NAMAZ KILMAM"

Cami imamının kendilerine kötü davrandığını belirten Halil İbrahim Gül, "Ben cuma günü namaz kılmak için camiye gittim. Yanımda yaşlı bir arkadaş daha vardı, ona uygunsuz laflar etti. O yüzden ben o camiye gidip o hocanın arkasında namaz kılmam dedim. Bir daha da gitmiyorum zaten, hocanın buradan alınmasını istiyorum" diye konuştu.

Sakarya da imama kızıp, namazı kıraathane önünde kıldılar #1

"BU HOCAYI KÖYÜMDE GÖRMEK İSTEMİYORUM"

Mahalle sakini Nuhal Altay ise, "Müezzinler Merkez Camii'nde sabah namazına gittiğimde imam ile karşılaştım, ‘Sabah namazında ne işin var?’ dedi bana. Ben de kendisine, ‘Tabi ki buraya namaz kılınmaya geliniyor başka ne işim olabilir’ dedim. Tabi ki hoca tekrar tepki gösterdi, ya tabi gelinmez gibisinden. Ben şaşırdım, kendisine tepki gösterdim. Böyle bir şey olamaz ben, bu hocayı köyümde görmek istemiyorum" ifadelerini kullandı.

Sakarya da imama kızıp, namazı kıraathane önünde kıldılar #2

Sakarya da imama kızıp, namazı kıraathane önünde kıldılar #3

Sakarya da imama kızıp, namazı kıraathane önünde kıldılar #4