Saadet Partisi'nden Temel Karamollaoğlu istifa etmiyor açıklaması

Saadet Partisi'nden Temel Karamollaoğlu istifa etmiyor açıklaması

Temel Karamollaoğlu'nun genel başkanlığını bırakma kararı aldığına yönelik iddiaları partisi yalanladı.

Saadet Partisi'nden Temel Karamollaoğlu istifa etmiyor açıklaması

Saadet Partisi'nde Yüksek İstişare Kurulu ve Milli Görüş Vakfı Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ün, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun koltuğunu işaret edererek kongre çağrısında bulunmasının yankıları devam ediyor.

Son olarak kulislerde yoğun olarak Temel Karamollaoğlu'nun genel başkanlığını bırakma kararı aldığına yönelik iddialar konuşulmaya başlandı.

Temel Karamollaoğlu'nun genel başkanlığı bırakma kararı aldığına dair yönelik haberlere ise Saadet Partisi Genel Merkezi'nden jet yanıt geldi.

"YALAN HABERLERİN ASIL SEBEBİ"

Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın sosyal medya hesabı Twitter'dan yapılan şu ifadelere yer verdi:

Partimizin toplumsal uzlaşıya, demokrasiye ve siyasete yaptığı katkılar Türkiye'nin geleceğine yönelik son derece önemli adımlardır. Partimize yönelik karalama kampanyalarının ve yalan haberlerin asıl sebebi de kutuplaşmaya karşı uzlaşıyı, hukuksuzluğa karşı hukuku, adaletsizliğe karşı adaleti savunan bu anlayıştan rahatsız olunmasıdır.

"ASILSIZ İDDİALAR"

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun genel başkanlıktan ayrılacağı iddialarına yönelik olarak şöyle denildi:

"Son olarak bu akşam bazı haber sitelerinde Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu ile ilgili çıkan iddiaların asılsız olduğunu ve gerçeği yansıtmadığını kamuoyuna bildiririz"

Saadet Partisi nden Temel Karamollaoğlu istifa etmiyor açıklaması #1

Saadet Partisi nden Temel Karamollaoğlu istifa etmiyor açıklaması #2