Rize'de selde kaybolan oğlundan haber beklerken hayatını kaybetti

Rize'de selde kaybolan oğlundan haber beklerken hayatını kaybetti

Selin vurduğu kentte kaybolan Batuhan Delihasan'ın babası Mehmet Delihasan, akciğer kanseri nedeniyle yaşamını yitirdi. Yaşlı adamın hastalığının, oğlunun bulunamaması ile ağırlaştığı belirtildi.

14 Temmuz'da, Rize'nin Güneysu ilçesi ile Muradiye ve Büyükköy beldesinde sel ve heyelan felaketleri yaşanmıştı.

Bölgede 6 kişi yaşamını yitirirken, sele kapılan 2 kişi de kaybolmuştu.

ACILI BABA OĞLUNUN KAYBINA DAYANAMADI

Güneysu ilçesinde sele kapılan Hasan Arıcı ve Muradiye beldesinde çöken evin enkazı altında kaybolan Batuhan Delihasan'ı arama çalışmalarından sonuç alınamadı. Selde kaybolan oğlu Batuhan Delihasan'ın üzüntüsünü yaşayan ve akciğer kanseri tedavisi gören baba Mehmet Delihasan, dün akşam saatlerinde fenalaştı. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Delihasan, hayatını kaybetti. Delihasan'ın ölümü, ailesi ve yakınlarını üzdü.

Rize de selde kaybolan oğlundan haber beklerken hayatını kaybetti #1

"1,5 AYDIR HABER BEKLİYORDU"

Muradiye Belediye Başkanı Musa Süreyya Balcı, yaşanan selin izlerini silmeye çalıştıklarını belirterek "Ancak can kayıplarının acısı ne yazık ki silinmiyor. Batuhan Delihasan'ın babası da 1,5 aydır oğlundan haber bekliyordu, zaten hastaydı ve bu acıya daha fazla dayanamadı." dedi.

Rize de selde kaybolan oğlundan haber beklerken hayatını kaybetti #2

"ÜZÜNTÜSÜ HASTALIĞINI ARTIRDI"

Mehmet Delihasan'ın komşusu İlyas Delihasan da "Oğlunun kaybolması ile beraber büyük acı yaşadı. 4 yıldır kanser tedavisi görüyordu. Bu zamana kadar dayandı ancak oğlunun acısı onun hastalığını artırdı. Oğlundan gelecek haberi beklerken vefat haberini duyduk." diye konuştu.

Öte yandan sel sonrası bölgede incelemelerde bulunmak üzere kente gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, oğlu selde kaybolan Mehmet Delihasan ve ailesini ziyaret etmişti.

Rize de selde kaybolan oğlundan haber beklerken hayatını kaybetti #3

Rize de selde kaybolan oğlundan haber beklerken hayatını kaybetti #4