Ömer Çelik, Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına tepki gösterdi

Ömer Çelik, Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına tepki gösterdi

Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisinin grup toplantısındaki açıklamalarına cevap veren AK Parti Sözcüsü Çelik, "Kılıçdaroğlu’nun beyanları, bir siyaset biçimi değil iftira kampanyasıdır" dedi.

Partisinin grup toplantısında, "Kirli bürokratlara sesleniyorum.” diyen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve çevresindeki bazı kişilerin yurt dışına kaçma planları yaptığını iddia etti.

Kılıçdaroğlu, “Kaçmanın hazırlıklarını hızlandırdılar. Erdoğan, vakıf süsü verdiği Türkiye merkezli paralel yapılarla yurt dışına devasa paralar aktarıyor. Bu yapıların başında da Erdoğan’ın aile bireyleri geliyor. Yabancı ülkelerde bu paravan yapılar üzerinden oturma ve çalışma izni çıkarmaya çalışıyorlar. Kendi Pensilvanyaları’nı oluşturma telaşındalar." ifadelerini kullandı.

"Saat 22.00'de açıklayacağım"

Bu akşam saat 22.00'de açıklama yapacağını da söyleyen Kılıçdaroğlu, "Akşam 22.00'de bir kaçış planının anatomisini ifşa edeceğim, milletimi de bekliyorum. Erdoğan sakın reddetmeye kalkma, bütün belgeler elimizde." şeklinde konuştu.

"İftira kampanyası"

Kılıçdaroğlu'nun sözlerine, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten cevap geldi.

Çelik, Kılıçdaroğlu'nun beyanlarının iftira kampanyası olduğunu söyledi.

Ömer Çelik, Kemal Kılıçdaroğlu nun açıklamalarına tepki gösterdi #1

"Bu açıklamalar çevre kirliliğinden başka bir şey üretmemiştir"

Açıklamalarına devam eden Çelik, "Kılıçdaroğlu, şimdiye kadar bir sürü temelsiz iddia ortaya atıp, belge bilgi açıklayacağım dedi. Ancak açıklamaları hiçbir siyasi netice doğurmadı. Tüm bu açıklamalar çevre kirliliğinden başka bir şey üretmemiştir." dedi.

Ömer Çelik, Kemal Kılıçdaroğlu nun açıklamalarına tepki gösterdi #2

"Milletimiz 15 Temmuz'da kimin kaçtığını gördü"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in açıklamalarının tamamı şu şekilde:

"CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugün Cumhurbaşkanımız ve ailesiyle ilgili yaptığı açıklamaları şiddetle kınıyoruz. Kılıçdaroğlu’nun beyanları, bir siyaset biçimi değil iftira kampanyasıdır.

Kılıçdaroğlu, şimdiye kadar bir sürü temelsiz iddia ortaya atıp, belge bilgi açıklayacağım dedi. Ancak açıklamaları hiçbir siyasi netice doğurmadı. Tüm bu açıklamalar çevre kirliliğinden başka bir şey üretmemiştir.

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanımızla ilgili 'kaçacak' ifadesini kullanmış. Bunu daha önce de söylemişti. Ancak milletimiz 15 Temmuz gecesi kimin tanklara karşı milletiyle beraber direndiğini, kimin de tankların yol vermesiyle kaçtığını görmüştür.

"Geçmişte örnekleri görülen bir vesayet arayışıdır"

Kılıçdaroğlu’nun devlet bürokrasisini sürekli olarak tehdit etmesi, Türkiye Cumhuriyeti devletini işlemez hale getirmeye dönük bir teşebbüstür. Bu hiçbir şekilde siyasi bir yaklaşım değil, geçmişte örnekleri görülen bir vesayet arayışıdır.

Kılıçdaroğlu’nun ülkemizi istikrarsızlaştırmaya dönük beyanları, cılız kalmaya mahkumdur. Bu beyanlar millet odaklı bir siyaset anlayışından yoksundur. Başkalarının dediklerinin kötü bir tercümesidir.

CHP yönetimi, siyasete nefret yazılımı yüklemeye çalışıyor. Bu CHP’ye gönül vermiş vatandaşlarımızın hak etmediği bir durumdur. Nefret siyasetine karşı durmaya kararlıyız. Cumhurbaşkanımızı hiç kimse nefret siyasetinin diliyle tehdit edemez.

Cumhurbaşkanımıza nefret siyasetiyle saldıranlara gerekli karşılığı siyaset ve hukuk temelinde vermeye devam edeceğiz."

Ömer Çelik, Kemal Kılıçdaroğlu nun açıklamalarına tepki gösterdi #3