Okullar kapandı, 52 gönüllü öğretmen yardıma koştu

Okullar kapandı, 52 gönüllü öğretmen yardıma koştu

Bursa'nın İnegöl ilçesinde 52 öğretmen, kendi araçlarıyla Kaymakamlığın emrinde 65 yaş ve ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşuyor.

Okullar kapandı, 52 gönüllü öğretmen yardıma koştu

Eğitim ve öğretimin uzaktan yapılması sebebiyle bir grup öğretmen, ihtiyaç sahiplerine gönüllü olarak hizmet ediyor.

Okullar kapandı, 52 gönüllü öğretmen yardıma koştu #1

ÖĞRETMENLER, KENDİ ARAÇLARIYLA YARDIM EDİYOR

52 öğretmen, Kaymakamlık bünyesinde bulunan Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından ihtiyaç sahiplerine dağıtacakları erzakları, kendi araçlarıyla evlerine kadar teslim ediyor.

Her gün aynı görevi yapan öğretmenler oldukça mutlu oluyor. İnegöl Kaymakamı Şükrü Görücü, yaptığı açıklamada vatandaşlara çağrıda bulunarak, şunları söyledi:

Bursa'nın İnegöl ilçesinde 52 öğretmen kendi araçlarıyla ViDEO

"ÇOK SAYIDA GÖNÜLLÜ ÖĞRETMENİMİZ DESTEK VERİYOR"

"Devletimiz gereken tüm yardımları gerçekleştiriyor bize her gün çok sayıda telefon geliyor bunları araştırıyoruz, gerekeni yapıyoruz. Lütfen gerçek ihtiyaç sahipleri bizlere ulaşsın. Devletimiz güçlü, büyük bir devlet. Gerekeni yapıyor ve yapmaya devam ediyor. Biz kimsenin ölmesini arzu etmiyoruz. Gerçekten acil bir işiniz yoksa çıkmayın sokağa. Burada gördüğünüz gibi yardımları yapıyoruz. Çok sayıda gönüllü öğretmenlerimiz bizlere destek veriyor. Ben emeklerinden dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum."

Gönüllü öğretmenler, böyle bir hizmette yer almaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek, devlet-millet iş birliğine vurgu yaptı.

Okullar kapandı, 52 gönüllü öğretmen yardıma koştu #2