NATO Zirvesi'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden'a kitap verdi

NATO Zirvesi'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden'a kitap verdi

ABD Başkanı Joe Biden'ın göreve gelişinin ardından Brüksel'de gerçekleşen ilk NATO Zirvesi'nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüşmesi sırasında masadaki kitap dikkatlerden kaçmadı.

NATO Zirvesi'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden'a kitap verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın NATO Zirvesinde ABD Başkanı Joe Biden ile yaptığı baş başa görüşmede masada “Türkiye’nin Terörle Mücadelesi” kitabının bulunması dikkati çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin YPG/PKK, FETÖ ve DEAŞ terör örgütleriyle kararlı mücadelesini anlatan kitabı, NATO Zirvesinde ABD Başkanı Biden’ın yanı sıra İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile Almanya Başbakanı Angela Merkel’ de verdi.

KİTAP 3 BÖLÜMDEN OLUŞUYOR

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından İngilizce olarak hazırlanan “Türkiye’nin Terörizmle Mücadelesi kitabı” YPG/PKK, FETÖ ile DEAŞ olmak üzere üç bölümden oluşuyor.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından İngilizce olarak hazırlanan “Türkiye’nin Terörizmle Mücadelesi kitabı” YPG/PKK, FETÖ ile DEAŞ olmak üzere üç bölümden oluşuyor.

Kitapta, Türkiye’nin müttefiklerinden beklentisinin, egemenlik haklarına ve güvenlik hassasiyetlerine saygı gösterilmesi; PKK, DEAŞ ve FETÖ dahil bütün terör örgütlerine karşı yürüttüğü mücadelede somut bir biçimde yanında durulması olduğu vurgulanıyor.

Türkiye'nin Terörizme karşı Mücadelesi kitabını okumak için tıklayın

NATO Zirvesi'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden'a kitap verdi VİDEO

BELGELERİYLE PKK-YPG BAĞLANTISI

PKK/YPG terörünün tarihinin anlatıldığı bölümde, bu terör örgütünün Türkiye’de ve Suriye’de gerçekleştirdiği saldırılara yer veriliyor.

PKK/YPG’nin Suriye’de Kürtlere uyguladığı katliamlara, zulümlere ve yağmalara da işaret edilen kitapta, PKK/YPG’nin çocukları zorla kaçırıp silah altına alması ve uyuşturucu kaçakçılığı yapması başta olmak üzere işlediği insanlık suçlarına değiniliyor.

Uluslararası raporlardan örnekler ve belgelerle PKK/YPG bağlantısına dikkat çekilen kitapta, Batı’nın PKK/YPG’ye desteği de anlatılıyor.

NATO Zirvesi nde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden a kitap verdi #1

FETÖ’nün nasıl tehlikeli bir terör örgütü olduğunun anlatıldığı bölümde ise kumpas davalarından suikastlara, yasadışı dinlemelerden şantaj ve tehdit faaliyetlerine kadar kanlı örgütün suçlarından örnekler aktarılıyor.

FETÖ’nün en büyük terör saldırısı olan 15 Temmuz darbe girişimine de detaylarıyla yer verilen kitapta, FETÖ elebaşı Gülen’in ABD’den iadesinin uluslararası hukuk açısından gerekliliği vurgulanıyor.

Kitapta, FETÖ’nün ABD için oluşturduğu tehdide de dikkat çekiliyor.

DEAŞ İLE MÜCADELE

Terör örgütü DEAŞ’ın saldırılarından en fazla zarar gören ülkenin Türkiye olduğu belirtilen kitapta, Türkiye’nin sınırları içinde ve dışında gerçekleştirdiği etkin mücadele ile bu terör örgütünün belini nasıl kırdığı anlatılıyor.

NATO Zirvesi nde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden a kitap verdi #2