NATO Genel Sekreteri İstanbul'da

NATO Genel Sekreteri İstanbul'da

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO gündeminde yer alan muhtelif konular hakkında görüş alışverişinde bulunmak amacıyla İstanbul'a geldi.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, İstanbul'da...

NATO gündeminde yer alan muhtelif konular hakkında görüş alışverişinde bulunmak amacıyla İstanbul'a gelen Stoltenberg, ilk olarak Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile İstanbul'daki Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Ofisi'nde bir araya gelerek ortak basın toplantısı düzenledi.

NATO Genel Sekreteri İstanbul da #1

"NATO MÜTTEFİKLERİ TÜRKİYE'Yİ DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEKTİR"

Türkiye'nin NATO ittifakının çok güçlü bir üyesi olduğunu söyleyen Stoltenberg, "NATO üyelerinden hiçbiri Türkiye kadar Orta Doğu'dan gelen saldırılara maruz kalmadı." dedi. Stoltenberg, devam eden Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin Bakan Çavuşoğlu ile değerlendirmelerde bulunduklarını belirterek, "Suriye'de tutulan DEAŞ savaşçılarının orada kalmasını sağlamak için çözüm bulunmalı." şeklinde konuştu. Türkiye'nin terörle mücadelede önemli bir ülke olduğunun altını çizen Stoltenberg, DEAŞ ile mücadelede Türkiye'nin sağladığı katkılara dikkati çekti. Stoltenberg, "NATO müttefikleri Türkiye'yi desteklemeye devam edecektir. Türkiye hepimiz için önemli bir mücadelenin ön cephesinde yer alıyor." ifadesini kullandı.

NATO Genel Sekreteri İstanbul da #2

CUMHURBAŞKANI İLE GÖRÜŞECEK

Stoltenberg, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelecek.

NATO Genel Sekreteri İstanbul da #3

NATO Genel Sekreteri İstanbul da #4