Mustafa Karahasanoğlu vefat etti

Mustafa Karahasanoğlu vefat etti

Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu vefat etti. Karahasanoğlu, bugün ikindi vakti Fatih Camii'nde kılınacak cenaze namazına müteakip Edirnekapı Şehitliği'nde toprağa verilecek.

Bir süredir hastanede tedavi gören Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu, hayatını kaybetti.

74 yaşında vefat eden Karahasanoğlu için birçok siyasi, başsağlığı mesajı yayınladı.

Siyasilerden mesajlar

Karahasanoğlu'nun ölümü, siyasileri de hüzne boğdu.

Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere birçok siyasi isimden başsağlığı mesajı geldi.

Karahasanoğlu'nun ölümünden üzüntü duyduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Akit Medya İcra Kurulu Başkanı Sayın Mustafa Karahasanoğlu’nun vefatını teessürle öğrendim. Sayın Karahasanoğlu’na Allah’tan rahmet, ailesine sabr-ı cemil niyaz ediyorum. Akit Grubu’na ve medya camiamıza başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun." dedi.

"Bu gece Hakk'a yürüdü"

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Mustafa Karahasanoğlu için “Bu gece Hakk’a yürüyen Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu beye Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabırlar diliyorum. Mekanı cennet olsun. Tüm Akit ailesine başsağlığı dileklerimi iletiyorum.” dedi.

“Allah rızası yolunda geçen bir ömür”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise “Allah rızası yolunda geçen bir ömür... Yaşantısı ve fikirleriyle hepimize örnek olan, Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu Ağabeye Allah'tan rahmet; ailesi, yakınları ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet, makamı âlî olsun inşallah.” mesajını yayınladı.

Mustafa Karahasanoğlu vefat etti #1

“Dava adamı olarak mücadelesine şahit olduk”

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş da “Hayatı boyunca sağlam bir muvahhid, korkusuz bir mücahid ve onurlu bir dava adamı olarak mücadelesine şahit olduğumuz Mustafa Karahasanoğlu ağabeye Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve yol arkadaşlarına sabırlar diliyorum. Mekânı cennet, makamı âlî olsun.” notunu düştü.

Mustafa Karahasanoğlu vefat etti VİDEO

“Ömrünü Allah yolunda mücadeleye vakfetmiş”

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, başsağlığı mesajında “Ömrünü Allah yolunda mücadeleye vakfetmiş, Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu’nun vefatını üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet; ailesine başsağlığı sabrı cemil dilerim. Rabbim, merhameti mağfireti ile muamele eylesin. Mekânı cennet, makamı âlî olsun, inşallah.” ifadelerine yer verdi.

“Sevenlerine sabırlar diliyorum”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ise “Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu Bey ebedî âleme irtihal etti. Allah mekânını cennet eylesin. Ailesine, sevenlerine sabırlar diliyorum; Akit ailesinin başı sağ olsun.” dedi.

Mustafa Karahasanoğlu vefat etti #2

Edirnekapı Şehitliği'nde defnedilecek

Öte yandan Mustafa Karahasanoğlu, bugün ikindi vakti Fatih Camii'nde kılınacak cenaze namazına müteakip Edirnekapı Şehitliği'nde toprağa verilecek.

Mustafa Karahasanoğlu kimdir?

Erzincan'ın Kemaliye ilçesinde dünyaya gelen Mustafa Karahasanoğlu, 1969 yılında Milli Nizam Partisi Beyoğlu Gençlik Kolu Başkanlığı ile siyasi çalışmalarına başladı.

1974 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi'nden mezun olan Karahasanoğlu, aynı yıl Milli Gazete'de sorumlu müdürlüğe, 1979 yılında ise gazetenin Genel Yayın Yönetmenliğine getirildi.

1982 yılına kadar bu görevi sürdüren Karahasanoğlu ardından çeşitli yayın organlarında görev yaptı.

Mustafa Karahasanoğlu vefat etti #3

İlginizi Çekebilir
Hafsanur Sancaktutan, mastürbasyon sahnesiyle ilgili konuştu
Hafsanur Sancaktutan, mastürbasyon sahnesiyle ilgili konuştu
391 YORUM
Magazin
Aleyna Kalaycıoğlu: Denize çıplak girdim
Aleyna Kalaycıoğlu: Denize çıplak girdim
140 YORUM
Magazin
Mika Raun'dan Mehmet Ali Erbil yorumu
Mika Raun'dan Mehmet Ali Erbil yorumu
131 YORUM
Magazin
Para kazanmak hiç bu kadar kolay olmamıştı!
ADVERTORIAL
CoinPro
İzmir'de rakı masasında Kur’an-ı Kerim’i yaktılar
İzmir'de rakı masasında Kur’an-ı Kerim’i yaktılar
2056 YORUM
3. Sayfa