Murat Kurum'dan Trabzon'a kentsel dönüşüm müjdesi

Murat Kurum'dan Trabzon'a kentsel dönüşüm müjdesi

Bakan Kurum, Trabzon'da Çömlekçi Kentsel Dönüşüm Projesi temel atma törenine katıldı. Bakan Kurum, projenin birinci etabında 130 konut, 20 dükkan inşa edileceğini belirtti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Trabzon’un Ortahisar ilçesinde 'Çömlekçi Kentsel Dönüşüm Projesi'nin temel atma törenine katıldı.

Bakan Kurum proje kapsamında yaptığı konuşmada, Trabzon’un büyük dönüşümü için önemli adımlar atıldığının altını çizdi.

TOKİ Başkanlığı ile 90 bin metrekarelik alanda 2 etap olarak başlatılan dönüşüm projesinin 30 bin metrekarelik büyüklüğündeki 1'inci etabında, 130 konut ile 20 dükkan inşa edileceğini belirtti.

396 ARAÇLIK KAPALI OTOPARK

Bakan Kurum, açıklamalarına şu sözlerle devam etti:

“Konutlarımızın 25’i 2+1, 30’u 3+1, 75’i 4+1 olacak. 6 bin metrekare büyüklüğündeki 20 dükkanı ve 396 araçlık kapalı otoparkıyla TOKİ’mizin yaptığı en muhteşem projelerinden biri olacak.

“2022 OCAK AYINDA TAMAMLAYACAĞIZ”

Yatırım değeri 120 milyon lira olan projemizi 2022 Ocak ayında tamamlayacağız, hak sahibi vatandaşlarımıza teslim edeceğiz. Projemizi tamamladığımızda, Trabzon’umuzun eşsiz sahili ve Tanjant yolu arasında kalan bu alanın çehresi tamamen değişecek, yepyeni bir yaşam alanı olacak.

Murat Kurum dan Trabzon a kentsel dönüşüm müjdesi #1

“1 BUÇUK MİLYON KONUTUN DÖNÜŞÜMÜNÜ BAŞARDIK”

Cumhurbaşkanı'mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 2012 yılında kentsel dönüşümü başlatırken verdiği 'Bedeli ne olursa olsun' sözünü yerde bırakmadık. Bugüne kadar 1 buçuk milyon konutun dönüşümünü milletvekillerimizle belediye başkanlarımızla vatandaşlarımızla hep birlikte başardık.

Murat Kurum dan Trabzon a kentsel dönüşüm müjdesi #2

“TÜRKİYE’NİN HER YERİNDE KENTSEL DÖNÜŞÜM”

81 ilimizde, sosyal donatılarıyla beraber 1 milyon bağımsız bölüm ürettik. Toplamda 10 milyon vatandaşımız, bu sağlıklı konutlarda, güven içinde oturuyor. Şimdi 'Türkiye’nin her yerinde kentsel dönüşüm' diyoruz.

“YATAY MİMARİYE UYGUN, KARADENİZ RENKLERİNE UYUMLU”

An itibarıyla ülke genelinde, yatırım değeri 100 milyar lira olan 300 bin sosyal konut ve kentsel dönüşüm konutumuzun inşası için harıl harıl çalışıyoruz. Biz; geçmişle geleceği aynı potada buluşturan, yeşil ile yapıyı kaynaştıran, insan ile şehri bütünleştiren bir şehircilik anlayışına sahibiz. İşte bu anlayışla projelerimizin hepsini yatay mimariye uygun ve Karadeniz yöresinin renklerine uyumlu olarak tasarladık ve uyguladık.”

Murat Kurum dan Trabzon a kentsel dönüşüm müjdesi #3

“25 MİLYON HİBE TALEBİ VAR”

Trabzon'daki diğer yatırımlara da değinen Kurum, Uzungöl Turizm Merkezi'nde iki etap halinde çalışma yürüttüklerini belirterek, şu sözleri kaydetti:

“1'inci etap çalışmalarımızı titizlikle tamamladık. 2'nci etap çalışmalarımıza ekim ayında başlıyoruz. Başkanımızın Uzungöl 2'nci etaptaki sokak düzenlemesi için 25 milyon hibe talebi var. Bu talebi de İlbank’ımız kanalıyla yapacağız. Uzungöl ve Barma Yaylamıza dair detayları ve müjdelerimizi Uzungöl ziyaretimizde vatandaşlarımızla paylaşacağız.

“76 MİLLET BAHÇEMİZİ TAMAMLADIK”

Biz, insanımıza huzurla yaşayacağı yuvalar kazandırıyoruz. Bu yuvaların çevresini yeşil alanlarla parklarla bisiklet ve yürüyüş yollarıyla donatıyoruz. Ne yapıyoruz '81 ilde 81 milyon metrekare' hedefiyle millet bahçelerimizi ilk fidanlarıyla buluşturuyoruz. Ülkemizin her yerinde tam 340 millet bahçesi yapıyoruz. Bugüne kadar 76 millet bahçemizi tamamladık. 264 millet bahçesine yönelik çalışmalarımıza gece demeden, gündüz demeden devam ediyoruz.”

‘MARKA ŞEHİR TRABZON’

Trabzon için her alanda hizmetleri ve çalışmaları titizlikle kararlılıkla devam ettireceklerini, 'Marka şehir Trabzon' sloganıyla atılması gereken tüm adımları hızlıca atacaklarını belirten Bakan Kurum, konuşmasını tamamlamasının ardında 'Çömlekçi Kentsel Dönüşüm Projesi'nin temelini attı.

Murat Kurum'dan Trabzon'a kentsel dönüşüm müjdesi VİDEO

Murat Kurum dan Trabzon a kentsel dönüşüm müjdesi #4

Murat Kurum dan Trabzon a kentsel dönüşüm müjdesi #5

Murat Kurum dan Trabzon a kentsel dönüşüm müjdesi #6

İlginizi Çekebilir
Nurgül Yeşilçay'ın zayıflama sırrı
Nurgül Yeşilçay'ın zayıflama sırrı
351 YORUM
Magazin
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı camdan izleyen CHP'li: Engin Özkoç
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı camdan izleyen CHP'li: Engin Özkoç
351 YORUM
Gündem
Kılıçdaroğlu, ilkokulda başörtüsü olmasına da karşı çıktı
Kılıçdaroğlu, ilkokulda başörtüsü olmasına da karşı çıktı
721 YORUM
Politika
Elektrikli araba devinden yeni bir yatırım projesi
ADVERTORIAL
Tesla
Twitter'da Trabzon fotoğrafı dalga konusu oldu
Twitter'da Trabzon fotoğrafı dalga konusu oldu
284 YORUM
Yaşam