Muharrem İnce’den ittifak değerlendirmesi: Tabii ki de kurulmalı

Muharrem İnce’den ittifak değerlendirmesi: Tabii ki de kurulmalı

Ankara'da tadilat çalışmaları süren parti genel merkezini inceleyen Muharrem İnce, partiler arası ittifaka sıcak baktığını ancak ortada henüz bir seçimin olmadığını dile getirdi.

'Memleket Hareketi' başlatarak CHP'den istifa eden Muharrem İnce,  Ankara'nın Çankaya ilçesi Çetin Emeç semtinde bulunan ve inşaatı süren parti genel merkezinde inceleme yaptı.

Tadilat halindeki parti binasını gezen ve çalışmalar hakkında bilgi alan İnce, parti genel merkezinin mütevazı bir bina olduğunu, bir yıllık kirasını ödediklerini, giderlerini kurucu üyeler ile karşılayacaklarını söyledi.

“NİSANDA PARTİMİZİ KURUYORUZ”

İnce, nisanda partiyi kuracaklarını belirterek, "Kurucular ve yüksek disiplin kurulu ile birlikte nisan ayı içerisinde İçişleri Bakanlığı'na başvuracağız. Resmi kuruluş farklı bir şey, açılış toplantısı yapmak başka bir şey, açılışımızı bayramdan sonra yapacağız. Ramazan ayı içerisinde açılış yapmayı düşünmüyoruz. Nisan ayı içerisinde başvurumuzu İçişleri Bakanlığı'na yapacağız. Tüzüğümüzü, programımızı vereceğiz. Yine nisan ayı içerisinde partinin adını, logosunu, parti meclisi salonumuzda tanıtacağız." ifadesini kullandı.

Muharrem İnce’den ittifak değerlendirmesi: Tabii ki de kurulmalı #1

“İTTİFAK TABİİ Kİ KURULMALIDIR”

İnce, partisinin ortak akıl partisi ve Avrupa'nın en demokratik tüzüğüne sahip parti olacağını belirterek, "Tek başına ben karar vermeyeceğim. Partinin organları seçim yapacak. Örneğin, genel sekreterini de parti meclisi seçecek. İddialı bir parti olacak. Daha başlarken, ortada fol yok yumurta yokken, 'biz dostlarımız ile iktidar olacağız' demeyeceğiz. Biz tek başına '50+1'i alacağız' iddiası ile ortaya çıkacağız. Ama seçim yaklaştığı zaman bakacağız. Şapkamızı önümüze koyup düşüneceğiz. Ona göre karar vereceğiz. 'İttifak kurulmaz' anlamında bir şey söylemiyorum. İttifak tabii ki kurulmalıdır. Bu sistemde kurulur. Hiçbir itirazım yok bunlara. Ama ortada seçim yokken, ittifak ile yola çıkmanın doğru olmadığını düşünüyorum. Biz kavga eden bir muhalefetten ziyade, yol gösteren bir muhalefet olacağız. Muhalefet etmekten asla kaçınmayacağız. Gördüğümüz yanlışları sonuna kadar en sert biçimde karşı çıkacağız. Ama aynı zamanda çözüm de üreteceğiz." diye konuştu.

“SALI GÜNLERİ MECLİS'İN KAVGA GÜNÜ”

Meclis'te gerçekleşen grup toplantılarında liderlerin konuşmalarını da eleştiren İnce, "Salı günleri Meclis'in kavga günü; biz böyle bir çarpışmanın içinde olmayacağız. Türkiye'nin sorunları çözülür. İnanıyorum ben buna. Türkiye barışırsa, Türkiye kucaklaşırsa, Türkiye bu kısır kavgalardan kurtulursa, önce yargıdan başlayarak aşağıya doğru kısa süre içerisinde toparlanacağımıza, özgürleşeceğimize, zenginleşeceğimize, refah içinde yaşayacağımıza inanıyorum. Biz salıdan salıya, çarşambadan çarşambaya kavga eden bir muhalefet değil, Türkiye'yi yöneten ve yönetmek isteyenlere yol gösteren, ön açan, umut vadeden, seçenek üreten, çözüm üreten bir parti olacağız. Çok yakında zaten milletimiz ile kucaklaşacağız." dedi.

Muharrem İnce’den ittifak değerlendirmesi: Tabii ki de kurulmalı #2

Muharrem İnce’den ittifak değerlendirmesi: Tabii ki de kurulmalı #3

Muharrem İnce’den ittifak değerlendirmesi: Tabii ki de kurulmalı #4

İlginizi Çekebilir
Yunan gazeteciden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'Bir gece ansızın gelebiliriz' sorusu
Yunan gazeteciden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'Bir gece ansızın gelebiliriz' sorusu
702 YORUM
Gündem
Türk Kadını muhteşem bir yatırım stratejisi buldu!
ADVERTORIAL
Btcrobo
Türkiye karşıtı KKTC'li vekile parlamentoda tepki
Türkiye karşıtı KKTC'li vekile parlamentoda tepki
554 YORUM
Gündem
Nikos Anastasiadis'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşme çabası
Nikos Anastasiadis'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşme çabası
240 YORUM
Gündem
Libya: Türkiye ile anlaşmaya karşı çıkılması bizi ilgilendirmiyor
Libya: Türkiye ile anlaşmaya karşı çıkılması bizi ilgilendirmiyor
155 YORUM
Dünya