Meral Akşener'in, İyi Parti grup toplantısı konuşması

Meral Akşener'in, İyi Parti grup toplantısı konuşması

Partisinin grup toplantısında gündeme yönelik değerlendirmeler yapan İyi Parti Lideri Meral Akşener, 15 Temmuz şehitlerini de andı.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Açıklamalarında 15 Temmuz darbe girişimine de değinen Meral Akşener, 5'inci yıl dönümü vesilesiyle şehitlerimizi andı.

Akşener, 15 Temmuz'la ilgili "Milletimiz meşrutiyetten bu yana tercihini hep demokrasiden ve milli iradenin üstünlüğünden yana kullanmıştır. Darbecilere en ağır bedelleri ödetmiştir. 15 Temmuz şehitlerimizi anıyorum." açıklamasını yaptı.

"MİLLET ARTIK BİZİ ÇAĞIRIYOR"

FETÖ'nün siyasi ayağının araştırılmasına yönelik değerlendirme yapan Akşener, "Olanlardan hiçbir ders almadılar. Ders almadıkları gibi FETÖ'nün siyasi ayağını araştıralım önergelerine hayır dediler, bize çamur atmaya kalktılar. Ama o çamur ellerinde kaldı. Aradan 5 sene geçmiş, yetki var sorumluluk yok, suç var üstüne alan yok. Beraber yol yürünmüş, zengin olunmuş, siyasi bedeli yok. Milletimiz bunu görmüyor mu zannediyorsunuz? Siz istediğiniz kadar duymazdan gelin, o gerçek Türkiye'nin dört bir yanında konuşuluyor. Millet artık bizi çağırıyor." dedi.

Meral Akşener in, İyi Parti grup toplantısı konuşması #1

"İKTİDAR TESLİM EDİLMEZ, DEVREDİLİR"

"Çaktırmamaya çalışsa da bu gerçeği Sayın Erdoğan da görüyor. Her hafta yeni bir gafın altına imza atıyor." diyen İyi Parti lideri Akşener, "'Memleketi bunlara temsil edemeyiz' dedi. 5 kere mi dinledim yanlış mı duydum diye. Bu devleti teslim aldığını sanıyor. Öyle sanıyor ya seçim kaybedince de teslim edeceğini zannediyor. Şu zihniyete, gaflete bakar mısınız? İktidar olmak bir bayrak yarışıdır. İktidar teslim edilmez, devredilir. Sen ve küçük ortağın ve de minik ortağın demokrasilerde esas olan milletin kararıdır. Eğer millet iradesiyle probleminiz var, aklınızdan başka şeyler geçiyorsa yakın tarihimize bak. Millet iradesinin nasıl bir sel olduğunu açıkça görürsün. Günü geldiğinde Türkiye'nin kimin yöneteceğine sen değil, milletimiz karar verecek." ifadelerini kullandı.

YÖRÜKLERİN SORUNLARI

Yörüklerin yaşadığı sıkıntılara değinen Meral Akşener, "Vatanımız bizim en kutsal hazinemiz. Bu iktidar bir kültür mirasımızı daha yok etmekle meşgul. Yörüklük, göçebelik bizim kadim kültürümüzdür, tarihimizdir. Ama Yörüklüğü de konargöçer yaşamı da yok ediyorlar. Karşılarına jandarmayı çıkarıyorlar. Karşılarına her türlü engeli çıkarıyorlar. Yollarını kesiyorlar." ifadelerini kullandı.

"YÖRÜK KÜLTÜRÜNÜ ÇOCUKLARIMIZA ÖĞRETECEĞİZ"

Akşener, açıklamalarına şu sözlerle devam etti:

"Türkiye 2008 yılında müracaat etmesine rağmen halen UNESCO listesine girebilmiş değil. Böylesine köklü mirasımızı yok ediyoruz. Bu coğrafya küçükbaş hayvancılık coğrafyasıdır. Sayın Erdoğan ve çevresindekiler hala meselenin farkında değil. Buradan Yörük kardeşlerime sesleniyorum; yetkiyi alıp size hak ettiğiniz değeri göstereceğiz. UNESCO'ya yapılan başvuruyu sonuçlandıracağız, mobil mekanlar oluşturacağız günlük ziyaretler düzenleyeceğiz. Yörük kültürünü çocuklarımıza öğreteceğiz. Göç yolları haritasını çıkaracağız ve güvenlik altına alacağız. Göç süresi boyunca veteriner hekim, teknisyen, sağlık hizmetlerini mobil olarak sunacağız. Kırsal kalkınma destekleri sağlayacağız. Çocuklarına burs sağlayıp eğitimden uzak kalmasına izin vermeyeceğiz. Bu bizi biz yapan kadim kültürün, kadim üretim tarzının yaşatılması için az veya çok, kadim kültürümüzün bugünkü temsilcilerini koruyacağız, kollayacağız. Toroslarda tüten o dumanın dinmemesi için ne gerekiyorsa yapacağız."

KURBAN BAYRAMI VE EKONOMİ

Kurban Bayramı öncesi, vatandaşların et üretimi ve tüketimi hakkında konuşan İyi Parti Lideri Akşener, "Mübarek Kurban Bayramı yaklaşıyor. 900 bin büyükbaş, 3 milyona yakın küçükbaş hayvan kesiliyor. Böylece 325 bin et tüketime sunulmuş oluyor. Yıllık et tüketimimizin 4'te 1'i kurban ibadetimiz üzerinden sağlanıyor demek. Vatandaşlarımızla dertleşirken önce sağlam kızıyorlar, sonra aldığım cevap Kurban'dan Kurban'a oluyor. Kurban Bayramı'na özel bazı önerilerimiz var. Et ve Süt Kurumu'na seslenmek istiyorum; referans fiyat ilan edin. Üreticinin elinde kalan hayvanları alacağınızı taahhüt edin. Tüm büyükşehir ve il belediyeleri, besicilere ve hayvanlara konfor sağlayın, yem yardımı yapın. İhtiyaç sahiplerine ve gıda yardımı yaptığımız insanlara burada üretilen etleri taze olarak dağıtın." ifadelerini kullandı.

FINDIK ÜRETİMİ

Fındık üretimi hakkında konuşan İyi Parti Lideri Akşener şunları söyledi:

"Tarım Bakanı ve patronu zenginliklerimizin peşkeş çekilmesine seyirci kalıyor. Bir ay sonra fındıklar toplanacak. Yüz binlerce vatandaşımız tüm dünyadaki fındığın yüzde 70'ini üretecek. Yıllardır fındık ihraç gelirimiz 1,5-2 milyar dolar arasında gider gelir. Fındık üreticisine her yıl yeni endişeler yaşatmaktan geri durmuyorlar. Sayın Erdoğan'a seslenmek istiyorum; taban fiyatı açıklanmasında gecikilirse kayıp büyük olur. Maliyeti 22 lira 80 kuruş, bu yıl için kilo başına 35 lira uygun olacaktır. Bu fiyat hem piyasaların, hem emeğin hem de dünya devi olmanın hakkıdır. Rizelilik kürsüden üfürmekle olmaz, Karadenizlileri ezdirmemekle olur."

İlginizi Çekebilir
Erdem Baş’ın Kanada’da ev sahibi-kiracı anısı
Erdem Baş’ın Kanada’da ev sahibi-kiracı anısı
482 YORUM
Medya
Ortaköy'de eğlence mekanı önünde güvenlik görevlileri 1'i kadın 3 kişiyi dövdü
Ortaköy'de eğlence mekanı önünde güvenlik görevlileri 1'i kadın 3 kişiyi dövdü
700 YORUM
3. Sayfa
Ekrem İmamoğlu'nu Kemal Kılıçdaroğlu için uyaran vatandaş yeniden gündemde
Ekrem İmamoğlu'nu Kemal Kılıçdaroğlu için uyaran vatandaş yeniden gündemde
210 YORUM
Gündem
Ebru Gündeş Rassan Khoshnaw'a evet dedi
Ebru Gündeş Rassan Khoshnaw'a evet dedi
505 YORUM
Magazin
Ünlü iş insanı kripto yatırımında devrim yapıyor!
ADVERTORIAL
BTCPrime