Meral Akşener, HDP'li Semra Güzel'in fezlekesinde 'evet' oyu kullanacak

Meral Akşener, HDP'li Semra Güzel'in fezlekesinde 'evet' oyu kullanacak

Terörist sevgilisiyle çekilen fotoğraflarının ardından dokunulmazlığının kaldırılmasına yönelik çalışma başlatılan Semra Güzel'e, Meral Akşener ve partisinin 'evet' oyu vereceği açıklandı.

Meral Akşener, HDP'li Semra Güzel'in fezlekesinde 'evet' oyu kullanacak

HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel, terörist kampında öldürülen sevgilisiyle çekildiği fotoğraflarıyla gündeme geldi.

2017'de öldürülen 4 teröristten Volkan Bora'nın cep telefonunda yapılan incelemede bulunan fotoğrafların ardından, Semra Güzel'in milletvekilliği tartışmalara neden oldu.

Kuzey Irak'ta çekilen fotoğraflara tepkiler çığ gibi büyürken, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da harekete geçti.

FEZLEKE MECLİS'E ULAŞTI

HDP'li Semra Güzel'in dokunulmazlığının kaldırılması için fezleke hazırlanacağının açıklanmasının hemen ardından, Cumhurbaşkanlığı fezlekesi Meclis'e ulaştı.

Meral Akşener, HDP li Semra Güzel in fezlekesinde evet oyu kullanacak #1

AKŞENER 'EVET' DİYECEK

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dokunulmazlığın kaldırılması ve yargılanmanın önünün açılması için Meclis'e ulaşan fezlekeye yönelik fikrini açıkladı.

Ankara'da Mansur Yavaş'ı ziyaretinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Akşener, HDP'li Semra Güzel hakkında düzenlenen fezlekede partisinin milletvekillerinin "evet" oyu kullanacağını söyledi.

Meral Akşener, HDP'li Semra Güzel'in fezlekesinde 'evet' oyu kullanacak ViDEO

Meral Akşener, HDP li Semra Güzel in fezlekesinde evet oyu kullanacak #2

"ARKADAŞLARIMIZ 'EVET' OYU VERECEK"

Meral Akşener, PKK'lı teröristle çekilen fotoğrafları basına yansıyan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel hakkında sessizliklerinin eleştirildiğinin anımsatılması üzerine, "AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın da bu konuda ne dediğine dair bir bilgim yok benim. Bu sabah dediyse bilemem. AK Parti yöneticilerinin bu konuda kimsenin bir laf etmediğini söylemeleri çok ilginç. Burada bulunan arkadaşlarımın tümü 2013’te ‘açılım-saçılım’ denen sürece karşı çıkmış insanlarız.

Bize o dönemde Sayın Erdoğan, 'Kandan besleniyorlar, ölümden besleniyorlar' şeklinde tahkir eden bir dil kullanmıştı. Semra Güzel isimli milletvekilinin fezlekesi getirilecek muhtemelen Meclis'e; emin değilim çünkü. Ne zaman AK Partililer haldır haldır bağırdılar, hiçbir zaman sonuç olmadı.

Ben milletvekili değilim; ama arkadaşlarımdan bildiğim, o fezlekeye 'evet' oyu verecek arkadaşlarımız. İyi Parti'nin tutumu her zaman terör, teröre yataklık, terörle, teröristle iltisak, irtibat gibi konularında açık ve nettir. Burada sorunumuz yok, umarım rahatlamışlardır." diye konuştu.

Meral Akşener, HDP li Semra Güzel in fezlekesinde evet oyu kullanacak #3

Meral Akşener, HDP li Semra Güzel in fezlekesinde evet oyu kullanacak #4

Meral Akşener, HDP li Semra Güzel in fezlekesinde evet oyu kullanacak #5

Meral Akşener, HDP li Semra Güzel in fezlekesinde evet oyu kullanacak #6

Meral Akşener, HDP li Semra Güzel in fezlekesinde evet oyu kullanacak #7