Mehmetçik Tunceli’de teröristlerin peşinde: Karış karış aranıyor

Mehmetçik Tunceli’de teröristlerin peşinde: Karış karış aranıyor

Güvenlik güçleri, terör açısından kritik noktalar arasında gösterilen Ali Boğazı başta olmak üzere Munzur ve Mercan dağlarına düzenledikleri operasyonlarla terör örgütlerini zarara uğratıyor.

Yüksek dağlar ve sığ ormanlarla çevrili Tunceli’de güvenlik güçleri, Valilik ve İl Jandarma Komutanlığınca koordine edilen operasyonlarla gece, gündüz kırsaldaki teröristlerin peşine düşüyor.

Tunceli Valisi Mehmet Ali Özkan'ın da zaman zaman bizzat kırsala giderek operasyonlarını takip ettiği güvenlik güçleri, kentte 28 Nisan 2022'de başlatılan “Eren Abluka-7 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu Operasyonu” ile teröristlerin barınma alanlarını yok ediyor.

Dağlık ve ormanlık alanlar karış karış aranıyor

Terörün tamamen ortadan kaldırılması amacıyla yoğun çaba harcayan güvenlik güçleri; helikopter, Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA), İnsansız Hava Aracı (İHA) ve özel eğitimli köpeklerin desteğinde dağlık ve ormanlık alanları karış karış arıyor.

İlkbaharın gelişiyle güvenlik güçleri kentteki operasyonlarını, yurtta terör açısından kritik noktalar arasında gösterilen ve teröristlerce "girilemez" ve "ulaşılamaz" denilen Hozat ilçesindeki Ali Boğazı başta olmak üzere Ovacık ilçesindeki Mercan ve Munzur dağlarına kaydırdı.

Mehmetçik Tunceli’de teröristlerin peşinde: Karış karış aranıyor  #1

78 sığınak, mağara ve depo imha edildi

Kırsaldaki bu alanları adeta ablukaya alan güvenlik güçleri, Eren Abluka-7 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu Operasyonu kapsamında düzenledikleri operasyonlarla teröristlerce kullanıldığı belirlenen 78 sığınak, mağara ve depoyu imha etti.

Zorlu arazi şartlarında görev yapan güvenlik güçleri, sığınak, mağara ve depolarda yaptıkları aramalarda çok sayıda el yapımı patlayıcı, silah, mühimmat, gıda, sağlık ve yaşam malzemesi ele geçirerek terör örgütlerine lojistik açıdan büyük zarar verdi.

Mehmetçik Tunceli’de teröristlerin peşinde: Karış karış aranıyor  #2

SİHA’lar kesintisiz izliyor

AA’nın haberine göre kentte keşif ve gözetleme faaliyetlerinin yanı sıra havadan da SİHA'larla yapılan kesintisiz izlemeler ile terörle mücadele kararlı şekilde devam ediyor.

Mehmetçik Tunceli’de teröristlerin peşinde: Karış karış aranıyor  #3

Mehmetçik Tunceli’de teröristlerin peşinde: Karış karış aranıyor  #4

İlginizi Çekebilir
Azra'nın katili, cezaevinde intihar etti
Azra'nın katili, cezaevinde intihar etti
475 YORUM
3. Sayfa
58 yaşında yatırım yapmayı öğrendi!
ADVERTORIAL
Coin Haber
Zehra Çilingiroğlu ile Mehmet Dinçerler Yunanistan'da
Zehra Çilingiroğlu ile Mehmet Dinçerler Yunanistan'da
201 YORUM
Magazin
Mersin'deki polisevine yönelik terör saldırısıyla ilgili 30 gözaltı
Mersin'deki polisevine yönelik terör saldırısıyla ilgili 30 gözaltı
643 YORUM
3. Sayfa
Ersan Şen'den, Cumhurbaşkanı adaylığına cevap
Ersan Şen'den, Cumhurbaşkanı adaylığına cevap
642 YORUM
Medya