Maçoğlu’nun eşi ve kızının da testleri pozitif çıktı

Maçoğlu’nun eşi ve kızının da testleri pozitif çıktı

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nun ardından, Maçoğlu’nun eşi ve kızının da koronavirüs testlerinin pozitif çıktığı öğrenildi.

Maçoğlu’nun eşi ve kızının da testleri pozitif çıktı

22 Haziran tarihinde boğaz ağrısı ve yüksek ateş şikayetiyle başvuran Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nun yapılan koronavirüs testi pozitif çıkmıştı.

Tunceli İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. Çağdaş Özdemir, Maçoğlu’nun tedavisine evde devam edileceğini bildirdi.

MAÇOĞLU AİLESİNİN KARANTİNA SÜRECİ DEVAM EDİYOR

Dr. Özdemir, “22 Haziran 2020 tarihinde hastanemize başvuran Tunceli Belediye Başkanı Sayın Fatih Mehmet Maçoğlu’nun tedavisi hastanemizde Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda tamamlamış olup, tedavisinin devamını evinde sürdürecektir. Şikayetlerinde gerileme olan hastamızın takipleri hekimlerimiz tarafından yapılacaktır. Maçoğlu ailesinin karantina süreci devam etmektedir. Pandemi süresince vatandaşlarımızın maskesiz sokağa çıkmamasını ve sosyal mesafe kurallarına tam olarak uyum göstermelerinin önemini bir kez daha hatırlatmak isteriz” dedi.

Öte yandan Maçoğlu’nun eşi Gülistan ile kızı Ezgi İmran’ın da yapılan testlerinin pozitif çıktığı ancak genel durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

"ÇOK İYİ BİR TEDAVİ SÜRECİ UYGULANDI"

Maçoğlu, Twitter hesabından da sağlığıyla ilgili son duruma ilişkin yaptığı paylaşımda "Şu an kendimi ilk güne oranla daha iyi hissediyorum. Doktorlar ve sağlık emekçisi arkadaşlarımız çok iyi bir tedavi süreci uyguladı. Bütün doktorlara, sağlık emekçilerine burada tedavi gören hastalara gösterdikleri ilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Maçoğlu’nun eşi ve kızının da testleri pozitif çıktı #1

Maçoğlu’nun eşi ve kızının da testleri pozitif çıktı #2