Leyla Güven CHP'yi suçladı

Leyla Güven CHP'yi suçladı

Milletvekilliği düşürülen HDP'li Leyla Güven, bu durumda CHP'nin de sorumluluğunun olduğunu söyledi.

Leyla Güven CHP'yi suçladı

HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven ile HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları ile CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun fezlekelerinin TBMM Genel Kurulu'na getirilmesi sonrası, üç ismin milletvekillikleri düşürüldü.

Milletvekilliği düşürülen isimlerden HDP'li Leyla Güven, yaptığı ilk açıklamada, CHP'yi suçlayan ifadelere imza attı.

"CHP'NİN BU İŞTE PAYI VAR"

Leyla Güven, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye Cumhuriyeti devleti demokratik siyaset yürüten Kürtlere karşı sürekli bir darbe halinde, darbenin ille de silahlı olması gerekmiyor. Evet, muhalif olana da var, CHP'li bir milletvekili de var ama CHP'nin bunda sorumluluğu da var. 2016'da doknulmazlıklar kaldırıldığında güçlü bir sesle HDP ile hareket etmiş olsalardı, belki bugün bunları yaşamayacaktık. Biz siyaset zemini olarak parlamentoyu görmüyoruz, siyaset yaşamın her alanında var."

Leyla Güven CHP'yi suçladı VİDEO

MİLLETVEKİLLİKLERİNİN DÜŞÜRÜLME NEDENİ NEYDİ?

Bilindiği üzere CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu MİT tırlarının görüntülerinin servis edilmesiyle ilgili, HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven Diyarbakır'da terör örgütü PKK ile devleti tehdit etmesiyle, HDP İstanbul Milletvekili Musta Farisoğulları ise Eren Bülbül'ü şehit eden PKK'lı teröristin cenazesine katılmasıyla gündeme gelmiş ve haklarında fezleke hazırlanmıştı.

Leyla Güven CHP yi suçladı #1

HDP'li Leyla Güven'den savaş tehdidi VİDEO