Kürtaj olduğunu düşünen kadın, hayatının şokunu yaşadı

Kürtaj olduğunu düşünen kadın, hayatının şokunu yaşadı

Ataşehir’de yaşayan Ümmühan Acun, hamilelik kontrolünde doktorun, bebeğin kalp atışını duymadığını söylemesi üzerine kürtaja ikna oldu. Daha sonra eve döndüğünde fenalaşan kadın, düşük yaptı.

Kürtaj olduğunu düşünen kadın, hayatının şokunu yaşadı

İstanbul’da yaşayan 2 çocuk annesi Ümmühan Acun(45), 28 Şubat’ta üçüncü kez anne olacağını öğrendi. Hamilelik kontrolü için Üsküdar Çamlıca’daki özel bir hastaneye gittiğinde Op. Dr. Asuman S., ultrasonda bebeğin kalp atışını duymadığını söyledi.

BEBEK YAŞAMIYOR DENDİ, KÜRTAJA KARAR VERİLDİ

Çocuğun yaşamadığına dair rapor oluşturulduktan sonra bebeğin alınması için kürtaj işlemine karar verildi. Kürtaj işlemini Op. Dr. Asuman S. yaptı. Eve döndüğünde fenalaşan ve kanaması olan kadın düşük yaptı.

Karnındaki bebeğinin, evinin banyosunun zeminine düştüğünü gören kadın hastaneyi aradığında ise kimse ilgilenmedi. Çiftin 112 acil servise haber vermesi üzerine eve gelen ekipler Ümmühan Acun ile ilgilendi.

EVİNE DÖNEN KADIN, BANYODA DÜŞÜK YAPTI

Olayın ardından Ümmühan Acunun eşi Orhan Acun polisi arayarak durumu haber verdi. Olayla ilgili olarak Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında alınan adli muayene tutanağında, fetüsün, 5-6 santim boyunda, 50-100 gram ağırlığında olduğu, kolları ile bacaklarının oluştuğu belirtildi. 10-12 haftalık görünümünde, cinsiyeti belli olmayan fetüs görüldüğü tespit edildi.

"OPERASYONUN NASIL GEÇTİĞİNİ SORDUĞUMDA 'HİÇBİR PROBLEM YOK' "DEDİLER"

Yaşadığı olayla ilgili konuşan Ümmühan Acun, “Üçüncü bebeğimdi, sürpriz bir bebek oldu bizim için. Devlet Hastanesi’ne gittim. Pandemi sürecinde özel hastanede bir doktor sürekli takibimizi yapsın istedik. Asuman hanımla tanıştık tavsiye üzerine. Kontrole gittiğimde kalp atışının durduğunu söyledi. Alınması gerektiğini söyledi. İkinci kez ultrasona girdim. Emin oldu kalp atışının durduğundan. Operasyon için yatış yapıldı. Daha sonra operasyonun nasıl geçtiğini sordum. ‘Gayet iyi geçti, hiçbir problem yok’ dedi. Beni eve gönderdi. Eve geldiğimde kusma, baş dönmesi ve kanama başladı. Yere baktığımda cenin olduğunu gördüm. Doktorla irtibata geçmeye çalıştık, hastaneyi aradık. Kan pıhtısı olabileceğini söylediler. Bize hastaneye gitmemizi söylediler. Hiçbir şekilde ambulans göndermediler, iletişime geçmediler” diyerek daha sonra 112 Acil Servis’e haber verdiklerini söyledi.

"EVE GELDİĞİMDE BANYODA CENİN OLDUĞUNU GÖRDÜM"

Feci olayı yaşayan Ümmühan Acun’un eşi Orhan Acun, “Eve geldiğimde banyoda cenin olduğunu gördüm, inanamadım. Hastaneyi aradım, gitmemiz gerektiğini söylediler. Cenin olmadığını kan pıhtısı olduğunu söylediler. 112 servisi aradım. Daha sonra karakola haber verdim. Onlar da cenini banyoda gördüğünde şok oldular. Olay yeri inceleme ekipleri geldi. Eşim sürekli ağlıyordu, ruh hali hiç iyi değildi. Hastane bu süreçte hiç ilgilenmedi. Hala ceninin kan pıhtısı olduğunu söylüyorlar” diye konuştu.

Kürtaj olduğunu düşünen kadın, hayatının şokunu yaşadı #1

İlginizi Çekebilir
Baltık Denizi'ndeki Kuzey Akım doğalgaz boru hatlarında patlama
Baltık Denizi'ndeki Kuzey Akım doğalgaz boru hatlarında patlama
232 YORUM
Dünya
Tanju Özcan, HDP'ye kına gönderdi
Tanju Özcan, HDP'ye kına gönderdi
564 YORUM
Gündem
Özgür Özel'den raporda adı geçen terörist için savunma
Özgür Özel'den raporda adı geçen terörist için savunma
1597 YORUM
Politika
Kripto yatırımlarıyla varlıklarınızı katlama şansı bir tık uzağınızda
ADVERTORIAL
FxAds
'Hocaefendi' lafını inkar eden Ahmet Davutoğlu'na sesi dinletildi
'Hocaefendi' lafını inkar eden Ahmet Davutoğlu'na sesi dinletildi
371 YORUM
Medya