Kurban Bayramı tatilinde rezervasyonsuz yola çıkmayın uyarısı

Kurban Bayramı tatilinde rezervasyonsuz yola çıkmayın uyarısı

Yüksek doluluk beklediklerini ifade eden turizm yetkilileri, tatilcilerden rezervasyonlarını yaptırarak yola çıkmalarını istedi.

Turizm merkezlerindeki hareketlilik, normalleşme süreci ve Rusya'nın uçuş kısıtlamasını kaldırmasıyla arttı.

Kurban Bayramı tatilinde otellerde yüksek doluluk oranları bekleniyor. Tatillerini Antalya'da geçirmek isteyenler için her bütçeye uygun seçenekler yer alıyor.

REZERVASYON UYARISI

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Akdeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Ferit Turgut, Antalya'nın yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yaptığını söyledi, tatilcilere "rezervasyon yaptırmadan yola çıkmayın" uyarısında bulundu.

Bölgede yoğun rezervasyon yapıldığını aktaran Turgut, "Sıkıntımız yok. Rezervasyonlar yüzde 80'inin üzerinde seyrediyor. Geçen seneye göre çok daha iyi. Temmuz, ağustos rezervasyon verileri çok iyi gidiyor. Günlük yurt dışından 250, 300 uçak geliyor.

"YÜKSEK DOLULUKLAR BEKLİYORUZ"

Rusya ve Almanya'nın yanı sıra Polonya ve Romanya'da dikkati çekici gelişmeler oldu. Dolu dolu bir bayram olacak, yüksek doluluklar bekliyoruz. Tatilde salgınla mücadeleyi unutmayalım. Yokmuş gibi davranmak hata olur, tatilinizde tedbirlerinizi sürdürün." diye konuştu.

Kurban Bayramı tatilinde rezervasyonsuz yola çıkmayın uyarısı #1

"HELAL TURİZM KONSEPTLERİNDEKİ OTELLERDE BOŞ YER YOK"

Uluslararası Helal Turizm Derneği Genel Sekreteri Emrullah Ahmet Turhan da helal turizm konseptlerindeki otellerde boş yer olmadığını dile getirdi.

Geleneksel otellerin de yüzde 99'unun dolu olduğunu belirten Turhan, şunları kaydetti:

"Bayram dolayısıyla yoğun bir talep var. Bayram öncesi ve sonrası için de tatil rezervasyonu yaptıranlar çok. 15 Ağustos'a kadar oteller dolu gidiyor. Geç başlayan sezon için iyi bir motivasyon oldu. Sektöre doping etkisi yarattı. Kısıtlamaların kalkmasıyla insanlar hemen rezervasyon yaptırıp, istediği saatte yola çıkıyor. 'Yer bulamazsam araçta uyurum' diyerek tatile çıkan insanlar var."

Kurban Bayramı tatilinde rezervasyonsuz yola çıkmayın uyarısı #2

"TATİLDE SALGIN TEDBİRLERİ UNUTULMASIN"

Turizmde "Her şey dahil" sisteminin geliştiricisi olarak bilinen Cem Kınay da bayram için otellerin büyük bölümünün dolduğunu bildirdi.

Hareketliliğin önemli olduğuna değinen Kınay, "Tatile çıkacaklar mutlaka rezervasyon yaptırsın. Yer bulsalar da istedikleri gibi olmaz. Hem Türk misafirler tatile çıkıyor hem Rus misafirler son günlerde akın akın geliyor." dedi.

Kınay, tatile çıkacakların hem seyahatte hem tatilde salgın kurallarına uymasını isteyerek, tesislerin sertifikalı hizmet verdiğini ancak tatilcilerin de her aşamada kurallara uyması gerektiğini ifade etti.

İlginizi Çekebilir
Mersin'de polisevine silahlı saldırı
Mersin'de polisevine silahlı saldırı
544 YORUM
İç Haber
Amed Spor-Bursaspor maçı sonrası olaylarla ilgili soruşturma başlatıldı
Amed Spor-Bursaspor maçı sonrası olaylarla ilgili soruşturma başlatıldı
884 YORUM
3. Sayfa
ORC'nin eylül ayı genel seçim anketi
ORC'nin eylül ayı genel seçim anketi
833 YORUM
Gündem
Bitcoin ile milyoner oldu! Günde 4.700TL kazanıyor!
ADVERTORIAL
Highfx
Arda Turan'ın puro keyfi
Arda Turan'ın puro keyfi
174 YORUM
Futbol