Dışişleri: 50 Türk vatandaşımız hayatını kaybetti

Dışişleri: 50 Türk vatandaşımız hayatını kaybetti

Virüs sebebiyle yurt dışında hayatını kaybeden Türk vatandaşlarının sayısı 50'ye yükselirken, dünya üzerinde 151 Türk vatandaşının testi de pozitif çıktı.

Dışişleri: 50 Türk vatandaşımız hayatını kaybetti

Dışişleri Bakan yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Dışişleri Bakanlığı Koronavirüs Koordinasyon ve Destek Merkezi'nin açılışında yaptığı konuşma sonrası, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"8 ÜLKEDE 50 VATANDAŞIMIZI KAYBETTİK"

Yurt dışında hayatını kaybeden Türk vatandaşlarıyla ilgili soru üzerine Kıran, "Maalesef sayı artıyor. Bugün itibarıyla bize intikal eden bilgilere göre 8 farklı ülkede 50 vatandaşımızı virüs sebebiyle kaybetmiş bulunuyoruz. Keza dünyanın farklı ülkelerinde sonuçları pozitif çıkan vatandaşımız var. 151 vatandaşımızın test sonucu pozitif çıktı. Onların durumlarını da yakından takip ediyoruz." diye konuştu.

Dışişleri: 50 Türk vatandaşımız hayatını kaybetti #1

CENAZELER TÜRKİYE'YE ULAŞTIRILIYOR

Kıran, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, yardıma ihtiyacı olan vatandaşların durumlarıyla bizzat ilgilendiğini, cenazelerin defninden Türkiye'ye ulaştırılmasına kadar her süreci yakından takip ettiğini aktardı.

Kıran, "Bu vesileyle gerek ülkemizde gerek yurt dışında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha rahmet diliyoruz." dedi.