Konya modeli belediyecilik, yüzleri güldürüyor

Konya modeli belediyecilik, yüzleri güldürüyor

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ramazan ayında kentte Konya Modeli Belediyeciliğin en güzel örneklerini sergiliyor.

Konya modeli belediyecilik, yüzleri güldürüyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, mübarek Ramazan ayında Konya Modeli Belediyeciliğin en güzel örneklerini sergilemeye devam ediyor.

11 Ayın Sultanı Ramazan, Konya’da dolu dolu geçerken camiler teravih namazlarına gelen çocuklarla ve gençlerle şenleniyor.

Ramazan ayının coşkusuna ortak olan Konya Büyükşehir Belediyesi de Konyalı çocuklar ve Konya’da okuyan üniversiteli gençler için örnek projeleri hayata geçiriyor.

İlk kez oruç tutanlara hediye belediyeden

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, çocuklara ve gençlere yönelik Konya’da örnek çalışmaları hayata geçirdiklerini ifade ederek, bütün gayretlerinin yarınların teminatı olan gençleri çok daha güzel bir hayata hazırlamak olduğunu söyledi.

Konya modeli belediyecilik, yüzleri güldürüyor #1

Konyalı olmanın ve Konya’da yaşamanın ayrıcalıklarını özellikle öğrencilerin çok daha yakından hissetmesini arzu ettiklerini kaydeden Başkan Altay, “Çocuklarımızın ve gençlerimizin ihyası bizim öncelikli görevlerimizden. Bu kapsamda Ramazan geleneğini yaşatmak ve çocukları oruca teşvik etmek için ilk kez oruç tutan 7-8 yaş arasındaki 42 bin çocuğumuzun geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da oruçlarını satın alıyor ve onları sürpriz hediyelerle sevindiriyoruz. İnternetten başvurusunu yapan 42 bin çocuğumuza ilk oruç hediyelerini en kısa zamanda ulaştıracağız.” diye konuştu.

Konya modeli belediyecilik, yüzleri güldürüyor #2

Üniversiteliler Genç Kültür Kart'la mutlu

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin üniversiteli gençlere yönelik projelerinden olan Genç Kültür Kart sosyalleşme programının da dolu dolu devam ettiğini paylaşan Başkan Altay, “Genç Kültür Kart’a üye 10 bin fazla gencimiz katıldıkları sosyal sorumluluk faaliyetlerinden puanlar kazanırken bu puanları gıda, teknoloji, giyim, eğitim ve spor gibi birçok alanda harcayabilme imkanı buluyor. Ayrıca üyelerimize, sosyal medya adresimiz üzerinden her hafta sinema, konser, tiyatro ve diğer performans gösterilerine biletler hediye ediliyor. Tüm bunlar ile beraber üyelere Ramazan ayına özel bir iftar hediyesi çalışması başlattık. Bu doğrultuda Genç Kültür Kart üyesi tüm öğrencilerimizin cüzdanlarına puanlar yüklenerek bu aya özel bir destek gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz yüklenen tutarla anlaşmalı iş yerlerinde iftar da açabilir başka ihtiyaçlarını da alabilir. Öğrencilerimiz güle güle kullansın.” diye konuştu.

Ramazan'da ihtiyaç sahipleri unutulmuyor

Başkan Altay, özellikle pandemi döneminde ekonomik yönden sıkıntı yaşayan esnaf başta olmak üzere ihtiyaç sahibi tüm vatandaşları yalnız bırakmadıklarını ifade ederek, “Bu mübarek Ramazan ayında da ihtiyaç sahibi hemşehrilerimizi Sosyal Kart ile desteklemeyi sürdürüyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Konya modeli belediyecilik, yüzleri güldürüyor #3

İlginizi Çekebilir
Sanayi Bakanı Mustafa Varank'tan Nevşin Mengü'nün iddiasına yanıt
Sanayi Bakanı Mustafa Varank'tan Nevşin Mengü'nün iddiasına yanıt
805 YORUM
Gündem
HDP'den Mansur Yavaş'ın adaylığına ilişkin: Asla oy vermeyiz
HDP'den Mansur Yavaş'ın adaylığına ilişkin: Asla oy vermeyiz
441 YORUM
Gündem
Genç Aslı'nın yatırım stratejisi getiri garantili!
ADVERTORIAL
Btcrobo Aslı
Seray Kaya'dan transparan poz
Seray Kaya'dan transparan poz
78 YORUM
Magazin
Angela Merkel: Putin'i etkileme gücümü kaybetmiştim
Angela Merkel: Putin'i etkileme gücümü kaybetmiştim
111 YORUM
Dünya