Kırıkkale'de otobüs denetimleri sıklaştırıldı

Kırıkkale'de otobüs denetimleri sıklaştırıldı

Ulaşımda 43 ilin geçiş güzergâhındaki 'kilit kavşak' Kırıkkale'de, şehirler arası yolcu taşımacılığı yapan otobüslerde takograf, emniyet kemeri ve HES kodu denetimi, gece saatlerinde de yapıldı.

Kırıkkale'de otobüs denetimleri sıklaştırıldı

Türkiye, peş peşe yaşanan otobüs kazaları ve verilen can kayıplarıyla yasa boğuldu.

Kazalar sonrası şehirler arası yolcu taşımacılığı yapan otobüslere yönelik denetimler sıklaştırıldı.

Ulaşımda 43 ilin geçiş güzergâhı 'kilit kavşak' Kırıkkale'de de otobüsler tek tek durduruldu. Valilik koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, takograf, emniyet kemeri ve HES kodu denetimleri yapıldı.

KEMER TAKMAYANLAR İKAZ EDİLDİ

Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü önünde gece yarısı yapılan denetimde; takograf cihazları incelenerek şoförlerin yolculuk süreleri kontrol edildi. Yolculara da emniyet kemeri takmaları konusunda uyarılar yapıldı. Kemerini takmayanlar da ikaz edildi. Kontrollerin ardından şoförler, mola ve sefer saatleri hakkında uyarıldı. Koronavirüs ile mücadele kapsamında da yolcuların HES kodu kontrolleri de gerçekleştirildi.

Kırıkkale de otobüs denetimleri sıklaştırıldı #1

"KAZALAR YORGUNLUKTAN OLUYOR"

İstanbul'dan Kars'a yolcu taşıyan otobüs şoförü Ramazan Günçe, yaptığı açıklamada, "Yorgunluktan kaza oluyor. Biz dinlene dinlene gidiyoruz, yatıyoruz. Biz Kars’a gittiğimiz zaman yatıyoruz. Bazı arkadaşlarımız hiç dinlenmeden gittiği için kazalar oluyor. Bu kazaların olmaması için şoförün dinlenmesi lazım. Mola vereceğiz şimdi yedek şoför geçecek." dedi.

Kırıkkale'de otobüs denetimleri sıklaştırıldı VİDEO


Kırıkkale de otobüs denetimleri sıklaştırıldı #2

Kırıkkale de otobüs denetimleri sıklaştırıldı #3

Kırıkkale de otobüs denetimleri sıklaştırıldı #4