Sinop'ta pilotun örnek davranışı büyük takdir topladı

Sinop'ta pilotun örnek davranışı büyük takdir topladı

Batı Karadeniz’de yaşanan sel felaketinde görev alan emniyet müdürü pilot, hareketleri ve yardımseverliğiyle afetzedelerin gönlünü fethetti.

Sinop'ta pilotun örnek davranışı büyük takdir topladı

Karadeniz’in batısında etkili olan sel felaketi onlarca vatandaşın hayatını kaybetmesine neden oldu.

Bölgede özellikle Abana, Bozkurt, Türkeli ve Ayancık ilçelerinde selin etkisi büyük olurken, bazı köyler ise haritadan silinme noktasına geldi.

Bölgede arama-kurtarma faaliyetleri devam ederken, karayolu ulaşımının olmadığı veya zor olduğu yerlere ise hala helikopterler ile erzak ve insan taşımacılığı yapılıyor.

PİLOT, ERZAKLARIN TAŞINDIĞI İNSAN ZİNCİRİNE KATILDI

Bölgede görev yapan kahraman güvenlik güçlerinin çabaları da büyük takdir topluyor.

Sinop’un Ayancık ilçesinde gazeteci Adem Metan'ın çektiği görüntülerde, sel bölgesinde görevli polis helikopterini kullanan emniyet müdürü bir pilot, helikopterden erzak indirilirken insan zincirine katılarak, erzakların hızlı bir şekilde nakliye edilmesine yardımcı oldu.

Kastamonu'da pilotun örnek davranışı büyük takdir topladı VİDEO

"İSTEDİĞİN YERE GÖTÜRÜR GETİRİRİM HİÇ SORUN DEĞİL"

Bu esnada kendisinden hastasını Türkeli ilçesini götürmesini isteyen vatandaşla da konuşan pilot, “Çatalzeytin'de ambulans bekliyor. Oraya hastanı götürebilirim. Türkeli'ye gitmesini istiyorsan oraya da götürürüm hiç sorun değil. Hatta hastanı şu anda buraya getirirsen şimdi giderken bile istediğin yere bırakırım.” dedi.

Talepte bulunan vatandaş da pilotun durumu olumlu karşılamasının ardından helikopterdeki erzakların indirilmesini fırsat bilip, hastasını evinden almaya gitti.

O anlar, gazeteci Adem Metan'ın objektifine yansıdı.

Sinop ta pilotun örnek davranışı büyük takdir topladı #1

Sinop ta pilotun örnek davranışı büyük takdir topladı #2

Sinop ta pilotun örnek davranışı büyük takdir topladı #3