Korona Avrupa'yı etkisi altına aldı

Korona Avrupa'yı etkisi altına aldı

Avrupa'da İtalya'nın ardından Fransa'da da koronavirüs nedeniyle ölü sayısı artmaya başladı. Fransa'da 11 kişi hayatını kaybederken, İtalya'da 567 kişi yoğun bakımda.

Korona Avrupa'yı etkisi altına aldı

Avrupa, Çin'den dünyaya yayılan ölümcül koronavirüsün pençesine düştü.

Çin'den sonra en çok etkilenen ülkeler arasında bulunan İtalya'da her geçen gün ölü sayısı artarken, Fransa'da da virüsün ciddi etkileri hissedilmeye başladı.

Bugün her iki ilke de, konuya ilişkin son gelişmeleri kamuoyu ile paylaştı

İtalya Sivil Savunma Genel Müdürü Angelo Borrelli, yeni tip koronavirüs vakalarına ilişkin son durumu, başkent Roma'da günlük düzenlediği basın toplantısında paylaştı.

ENFEKTE OLAN OPLAM KİŞİ SAYISI 5 BİN 883

Borrelli, ülkede mevcut yeni tip koronavirüs vaka sayısının 5 bin 61, ölenler ve iyileşenler dahil edildiğinde virüs bulaşanların toplam sayısının ise 5 bin 883’ü bulduğunu aktardı.

36 KİŞİ DAHA HAYATINI KAYBETTİ

Dün 523 olarak açıkladığı iyileşenlerin sayısının, bugün 66 kişi daha artarak 589'a çıktığını paylaşan Borelli, ölü sayısının ise 36 artarak 233'e yükseldiğini kaydetti.

567 KİŞİ YOĞUN BAKIMDA

Öte yandan virüs nedeniyle perşembe günü 41, cuma günü 49 kişinin öldüğü açıklandı. Bugün hayatını kaybedenlerin sayısının önceki günlere göre daha düşük olduğu görüldü. Bugün itibarıyla yoğun bakımda tedavi görenlerin sayısının ise 567 olduğu kaydedildi.

VİRÜS FRANSA'DA DA ETKİSİNİ GÖSTERMEYE BAŞLADI

Bir Türk vatandaşının da koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği Fransa'da, yetkililer ölü sayısının 11'e yükseldiğini açıkladı.

716 KİŞİ ENFEKTE OLDU

Ülkede enfekte olan kişi sayısı ise 716 olarak açıklandı.

ÜLKE ÇAPINDA ALARM DERECESİ YÜKSELTİLİOR

Ülkedeki vaka sayısının 716’ya çıkması ile önümüzdeki haftalarda geçilmesi beklenen üçüncü alarm seviyesine birkaç gün içerisinde geçilmesi bekleniyor.

OKULLAR KAPATILABİLİR

Öte yandan alarm derecesinin yükseltilmesi durumunda okul ve kamu kurumlarının kapatılacağı öğrenildi.