İtalya Başbakanı Conte: Virüs henüz zirve yapmadı

İtalya Başbakanı Conte: Virüs henüz zirve yapmadı

Koronavirüs nedeniyle zor günler yaşayan İtalya'da Başbakan Conte, 1809 ölüme rağmen salgının henüz zirve yapmadığını ve daha kritik bir döneme girildiğini söyledi.

İtalya Başbakanı Conte: Virüs henüz zirve yapmadı

Koronavirüs, İtalya'yı tamamen etkisi altına almış durumda.

Ülkenin tamamı karantina altında yaşamasına rağmen, her geçen gün ölü ve enfekte sayısı artıyor.

BAŞBAKAN KONUŞTU

Virüs bulaşan insan sayısının 24 bin 747'yi, ölü sayısının ise 1809'u bulduğu İtalya'da Başbakanı Giuseppe Conte, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

VİRÜS HENÜZ ZİRVE YAPMADI

İhtiyaç dışında hiçbir şekilde evden çıkılmaması gerektiğini belirten Conte, "Riskli temaslardan kaçınarak evde kalmaya devam etmeliyiz. Bu şekilde virüse karşı daha etkili mücadele edeceğiz. Bilim insanları, virüsün henüz yayılma konusunda zirve yapmadığını söylüyor. Bu haftalar, en riskli haftalar ve maksimum dikkat gerektiriyor. Bu, son yılların en önemli mücadelesi. Bu mücadeleyi kazanmak için 60 milyon İtalyanın katkısına ihtiyacımız var." ifadelerini kullandı.

İtalya Başbakanı Conte: Virüs henüz zirve yapmadı #1

"ALINAN KARARLARIN SONUCUNU ÖNÜMÜZDEKİ HAFTALARDA GÖRECEĞİZ"

Conte, geçen haftadan bu yana uygulanan karantinanın nasıl gittiğini gelecek dönemde göreceklerine işaret ederek, "Bilim teknik kurulunun yönlendirmeleri doğrultusunda aldığımız kararların sonuç verip vermediğini teyit için birkaç hafta daha beklememiz gerekiyor." değerlendirmesinde bulundu.

Şu an için yeni kısıtlamalara gerek olmadığını bildiren Conte, mevcut kurallara uyulmasının büyük önem taşıdığını, belediyelerin park ve bahçeleri kapatmasının doğru bir karar olduğunu kaydetti.

Koronavirüs İtalya'yı etkisini altına aldı VİDEO