İstanbul'daki kolonya stokları tükenmek üzere

İstanbul'daki kolonya stokları tükenmek üzere

Türkiye'de ilk koronavirüs vakasının tespit edilmesinin ardından, İstanbul'da kolonya satan iş yerlerine akın edilmesiyle, kolonya stokları eridi.

İstanbul'daki kolonya stokları tükenmek üzere

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün gece satlerinde Türkiye'de ilk koronavirüs vakasının tespit edildiğini açıkladı.

Açıklamanın ardından sabah saatlerinden itibaren İstanbul'da da çok sayıda kişi, kolonya almak için kolonya satan iş yerlerine akın etti. Market, bakkal ve kolonya satış noktalarının yanı sıra kolonya almak için toptancılara gidenler de kolonya bulmakta zorlandı.

TOPTANCI ÇARŞISINDAKİ KOLONYALAR TÜKENDİ

Bayrampaşa'daki toptancı çarşısında birkaç dükkan dışında kolonyaların tükendiği ifade edilirken, toptancılar bayilere sipariş verdi ancak kolonyaların ne zaman geleceği bilinmiyor. Satış fiyatlarında ise bir gün içinde büyük bir artış görüldüğü belirtiliyor.

İstanbul'daki kolonya stokları tükenmek üzere ViDEO

"FİYATLAR TAVAN YAPMIŞ"

Arnavutköy'de marketi bulunan ve kolonya almak için Bayrampaşa'daki toptancılar çarşısına gelen Hacı İlanlı, "Bir, iki parça zor bulduk. 8-10 liralık bir kolonya 15 lira. Fiyatlar tavan yapmış. Piyasada bulamıyorsun. Bildiğiniz karaborsa olmuş. 4-5 adet buldum. Piyasada yok gibi bir şey." dedi.

"KOLONYA SATIŞI ŞU AN KARABORSADA"

Toptancılık yapan Kenan Ersoy ise, "Kolonya satışı şu an karaborsada. Piyasada kolonya bulunmuyor. Olan da fiyatları yükseltmiş. Bu şekilde. Bizdekiler bitti. Dün 85-90 lira olan kolisi bugün 150 lira. Kolide 48 adet var." diye konuştu.

İstanbul daki kolonya stokları tükenmek üzere #1

"BİR YILDA SATAMADIĞIMIZ ÜRÜNÜ BİR SAATTE TÜKETTİK"

Toptancılık yapan ve ellerinde kolonya kalmadığını ifade eden Ömer Kaya da "Aşırı derecede bir talep oluştu. Bir yılda satamadığımız ürünü, bir saatte tükettik. Şu an yeterli ürün bayilerde bile yok. Yaklaşık yüzde 50 artış var." şeklinde konuştu.

"TALEP OLDUĞU İÇİN FİYATLARI İKİYE KATLADI"

Toptancı Murat Yılmaz ise, "Sabahtan vardı şu anda kalmadı. Şu saate kadar çoktan tükendi. Talebi karşılayamıyoruz. Hiç satılmayan ikinci tür kolonyalar bile sıfırı çekti bugün. Talebe yetişemiyoruz. Siparişimiz var ama ne zaman gelir belli değil. Talep olduğu için fiyatları ikiye katladı." diye konuştu.

"6 ADET KOLONYAYI 576 LİRAYA ALDIM"

Market işleten esnaf Erdal Demir de, "Saat 09.30'a kadar eldeki bütün kolonyalar bitti. Vatandaş geldi, aldı eski fiyattan. Bitince ben yeniden almaya gittim. Fiyatlar üçe katlamış. Mecburen aldık. Vatandaş gelip soruyor. Sabah 20 liraya aldığınız şey öğleden sonra 60 liraya satılıyor. 6 adet kolonyayı 576 liraya aldım." ifadelerini kullandı.

Prof DR Canan Ağalar: Kolonya Koronavirüs için öldürücü ViDEO

İstanbul daki kolonya stokları tükenmek üzere #2

İstanbul daki kolonya stokları tükenmek üzere #3

İlginizi Çekebilir
Nurgül Yeşilçay'ın zayıflama sırrı
Nurgül Yeşilçay'ın zayıflama sırrı
351 YORUM
Magazin
Para kazanmak hiç bu kadar kolay olmamıştı!
ADVERTORIAL
CoinPro
Kılıçdaroğlu, ilkokulda başörtüsü olmasına da karşı çıktı
Kılıçdaroğlu, ilkokulda başörtüsü olmasına da karşı çıktı
721 YORUM
Politika
Kılıçdaroğlu'nun başörtüsüyle ilgili sözleri canlı yayında hatırlatıldı
Kılıçdaroğlu'nun başörtüsüyle ilgili sözleri canlı yayında hatırlatıldı
431 YORUM
Medya
Erdoğan'ın anayasa çağrısı CHP'de kafaları karıştırdı
Erdoğan'ın anayasa çağrısı CHP'de kafaları karıştırdı
485 YORUM
Gündem