Balıkesir'deki köpek İstiklal Marşı'na eşlik ediyor

Balıkesir'deki köpek İstiklal Marşı'na eşlik ediyor

Cevdet Yılmaz’ın 'Acar' ismini verdiği köpeği, İstiklal Marşı okunurken ulumaya başlıyor.

Balıkesir'in Ören Mahallesi’nde Cevdet Yılmaz’ın torunu Ceren Sağdıç için aldığı 7 yaşındaki  'Acar' adlı köpek, İstiklal Marşı okunurken eşlik etmesi ile ilgi odağı oldu.

"İSTİKLAL MARŞI OKUNURKEN AYAĞA DİKİLİR"

Acar’ın torununun köpeği olduğunu anlatan 77 yaşındaki Cevdet Yılmaz, "Bu Acar, benim küçük torunum Ceren’in köpeği. Bunu bulup geldi.Annesi kurt, babası avcı bir hayvan. Çok cins bir şey. Kimseye zararı yoktur. İstiklal Marşı’na gelince; İstiklal Marşı, cuma ve pazar akşamları Burhaniye Belediyesi hoparlöründen yayınlanıyor. İstiklal Marşı söylenirken, bu kalkar ayağa dikilir ve İstiklal Marşı bitene kadar eşlik eder. Havlar ve aynen İstiklal Marşı’nın nakaratlarını devam ettiriyor gibi uluyor tabii. O bakımdan çok sevimli. Bizim evimizin gülü." dedi.

Balıkesir'deki köpek İstiklal Marşı'na eşlik ediyor VİDEO

Balıkesir deki köpek İstiklal Marşı na eşlik ediyor #1

"ACAR MAHALLEMİZİN ASLANI"

Acar’ı sevdiklerini anlatan 59 yaşındaki Engin Ersöz de, "Acar mahallemizin aslanı. Özellikle İstiklal Marşı söylenirken, Acar da İstiklal Marşı bitene kadar uluması ile eşlik ediyor. Hayranlığımız sevgimiz sonsuz. Bunu biz çok seviyoruz. İnşallah, ömrü uzun olur." dedi.

Balıkesir deki köpek İstiklal Marşı na eşlik ediyor #2