İstanbul'da bir şahıs, parasını çalan hırsızları vurdu

İstanbul'da bir şahıs, parasını çalan hırsızları vurdu

Pendik'te 4 hırsız, aracını park edip bankaya para çekmeye giren şahsın arabasında bıraktığı parayı çalmaya çalıştı. Hırsızlığı fark eden otomobil sahibi, hırsızlardan ikisini silahla yaraladı.

İstanbul'da bir şahıs, parasını çalan hırsızları vurdu

İstanbul Pendik Şeyhli Mahallesi'nde saat 13.00 sıralarında yaşanan olayda, iddiaya göre bir bankadan para çeken vatandaş, daha sonra başka bir bankaya girerek tekrar para çekmek istedi.

Vatandaşın aracını daha önceden takibe aldığı öğrenilen 4 hırsız da vatandaşın aracını park edip bankaya girmesiyle harekete geçti. Hırsızlar, sahte plaka takılı kendi araçlarından çıkarak park halindeki aracın camını patlattı ve koltukta duran parayı almaya çalıştı.

ARACINDAN PARA ÇALINAN VATANDAŞ, SİLAHIYLA MÜDAHALE ETTİ

Bu sırada sesleri duyan vatandaş da bankadan çıkıp hırsızlara silahıyla müdahale etti. Vatandaşın silahıyla ateşlediği kurşunlar iki hırsıza isabet etti. Kurşunların hedefi olan T.M. ve Y.M. adlı hırsızlar yaralanırken, diğer hırsızlardan olan A.M. ile kimliği henüz belirsiz şahıs olay yerinden kaçtı. Hırsızların çalmaya çalıştığı para, polis tarafından muhafaza altına alındı. Yaralılar olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırılırken, kaçan diğer şahısları arama çalışmaları sürüyor.

İstanbul'da bir şahıs, parasını çalan hırsızları vurdu VİDEO

"KAÇAN ARABAYA DA SIKTI"

Olaya tanık olan bir esnaf, “Arabanın sahibi, başka bir bankadan para çekip bu bankaya da para çekmeye gelmiş. Beyaz araba geliyor, 3 kişilermiş arabanın içinde. Biri camını kırıp uzandığı anda parası çalınan kişi de çıkıyor hırsızlara sıkıyor. Araba kaçıyor. Kaçan arabaya da ağabey sıkıyor.” dedi.

İstanbul da bir şahıs, parasını çalan hırsızları vurdu #1

İstanbul da bir şahıs, parasını çalan hırsızları vurdu #2

İstanbul da bir şahıs, parasını çalan hırsızları vurdu #3

İstanbul da bir şahıs, parasını çalan hırsızları vurdu #4