İdlib'de rejim saldırısında bir askerimiz daha şehit oldu

İdlib'de rejim saldırısında bir askerimiz daha şehit oldu

İdlib'de rejim askerilerinin yaptığı bombalı saldırı sonucu, bir askerimiz şehit oldu.

Suriye'nin İdlib bölgesinde rejim güçleri tarafından atılan bomba sonucu bir askerimiz daha şehit oldu.

Konuyla ilişkin açıklama Gaziantep Valiliği tarafından yapıldı.

BOMBALI SALDIRIDA ŞEHİT OLDU

Valiliğin açıklamasında "Suriye'nin İdlib bölgesinde rejim güçleri tarafından atılan bomba sonucu hemşehrimiz Tank. Söz. Er. Mecit Demir şehit olmuştur. Șehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine sabır ve başsağlığı diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun." ifadelerine yer verildi.

"21 REJİM HEDEFİ ATEŞ ALTINA ALINDI"

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), saldırı sonucunda tespit edilen 21 rejim hedefinin yoğun şekilde ateş alına alınarak gerekli karşılıklar verilerek, hedeflerin tahrip edildiğini açıkladı.

"ŞEHİTLERİMİZİN KANI YERDE KALMAYACAK"

Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada “Ateşkesi sağlamak üzere İdlib bölgesinde bulunan unsurlarımıza, Rejim tarafından yapılan tank atışları sonucunda, kahraman bir silah arkadaşımız yaralanmış ve hastaneye sevk edildiği sırada maalesef şehit olmuştur. Şehitlerimizin kanı hiçbir zaman yerde bırakılmamıştır, bundan sonra da bırakılmayacaktır! Hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz. Alçak saldırı sonrası bölgede tespit edilen 21 rejim hedefi derhal ateş destek vasıtalarımızla yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılık verilmiş ve hedefler tahrip edilmiştir. Gelişmeler takip edilmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır.” ifadelerine yer verildi.

İdlib de rejim saldırısında bir askerimiz daha şehit oldu #1