Hulusi Akar, Oramiral Tatlıoğlu ve bahriyelileri kabul etti

Hulusi Akar, Oramiral Tatlıoğlu ve bahriyelileri kabul etti

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı personeli ile bir araya geldi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Preveze Deniz Zaferi'nin 484'üncü yıl dönümü vesilesiyle kutlanan 'Preveze Deniz Zaferi ve Deniz Kuvvetleri Günü' dolayısıyla, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Tatlıoğlu ve beraberindeki bahriyelileri kabul etti.

Preveze Deniz Zaferi'ni 'Türk denizcilik tarihinin önemli bir dönüm noktası' olarak nitelendiren Bakan Akar, "Kaptan-ı Derya Barbaros Hayrettin Paşa komutasındaki şanlı Türk donanmasının, kendisinden sayıca çok daha fazla olan birleşik Haçlı donanmasına karşı ustalıkla yaptığı taktik baskın neticesinde elde edilen bu zaferle birlikte Akdeniz'deki Türk hakimiyeti tam anlamıyla pekişmiş ve Türk donanması, karşısına çıkılamayan bir deniz gücü olmuştur." diye konuştu.

"Deniz Kuvvetlerimiz, dünyanın önde gelen deniz kuvvetleri arasında saygın bir yere sahip"

Çaka Bey, Barbaros Hayrettin Paşa, Oruç Reis, Piri Reis, Kılıç Ali Paşa, Mezamorta Hüseyin Paşa gibi denizcilerden ilham alan Deniz Kuvvetleri'nin denizlerde etkin, caydırıcı ve saygın bir güç olduğunu vurgulayan Hulusi Akar, "Deniz Kuvvetlerimiz, dünyanın önde gelen deniz kuvvetleri arasında seçkin ve saygın bir yere sahip." dedi.

Hulusi Akar, Oramiral Tatlıoğlu ve bahriyelileri kabul etti #1

"Deniz Kuvvetlerimiz köklü tarihi, asil milletimizin gururu olmaktadır"

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, Cumhuriyet tarihinin en yoğun ve etkin faaliyetlerini sürdürdüğü bir dönemden geçtiğini, Deniz Kuvvetleri'nin de büyük fedakarlık ve gayretle faaliyetlerine devam ettiğini vurgulayan Akar, "Deniz Kuvvetlerimiz köklü tarihi, nitelikli personeli ve modern teknolojisi ile Ege'de, Doğu Akdeniz'de, Kıbrıs'ta ve Karadeniz'de hak ve menfaatlerimizi korumakta, bölge ve dünya barışına önemli katkılarda bulunarak asil milletimizin gururu olmaktadır." ifadesini kullandı.

DHA'nın haberine göre; Bakan Akar, büyük kahramanlık ve fedakarlıkla görevlerini sürdüren tüm personelin 'Preveze Deniz Zaferi ve Deniz Kuvvetleri Günü'nü kutlayarak başarı dileklerini iletti.

 

Hulusi Akar, Oramiral Tatlıoğlu ve bahriyelileri kabul etti #2

Hulusi Akar, Oramiral Tatlıoğlu ve bahriyelileri kabul etti #3

 

İlginizi Çekebilir
TBMM'de Kılıçdaroğlu'nun bütçe konuşmasında tansiyon arttı
TBMM'de Kılıçdaroğlu'nun bütçe konuşmasında tansiyon arttı
1803 YORUM
Politika
Altın Kelebek'te ödül alan Pınar Deniz: Dünyayı kurtarmam lazım dedim
Altın Kelebek'te ödül alan Pınar Deniz: Dünyayı kurtarmam lazım dedim
746 YORUM
Gündem
Cristiano Ronaldo, Al-Nassr ile anlaştı
Cristiano Ronaldo, Al-Nassr ile anlaştı
301 YORUM
Transfer dosyası
Alibeyköy'de tramvay ile İETT otobüsü çarpıştı
Alibeyköy'de tramvay ile İETT otobüsü çarpıştı
380 YORUM
3. Sayfa
Aslı'nın bulduğu yeni kazanç yöntemi garantili!
ADVERTORIAL
Btcrobo Aslı