YPG'li teröristler, DEAŞ'lıları hapishaneden kaçırdı

YPG'li teröristler, DEAŞ'lıları hapishaneden kaçırdı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, hapishanedeki DEAŞ'lı teröristlerin YPG'li teröristler tarafından kaçırıldığının belgelendiğini söyledi.

YPG'li teröristler, DEAŞ'lıları hapishaneden kaçırdı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İyi Parti Genel Merkezi'nde Meral Akşener ile bir araya geldi.

Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin yapılan görüşmenin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Bakan Akar, Suriye'nin kuzeyinde yaşananların detaylarını anlattı.

Hulusi Akar, "Elimizde fotoğraflar var. DEAŞ'lıları YPG'li teröristler kaçırdı. Bölgemizdeki tek DEAŞ hapishanesinin boşaltıldığı gördük." dedi.

"TEK HEDEF TERÖRİSTLER"

"Mücadelemiz, sadece YPG ile değil DEAŞ başta olmak üzere tüm terör örgütleriyle. Bizim için tek hedef teröristler." diyen Akar, masa üstündeki ittifaka uygun bir şekilde çözüm için uzun süre çalıştıklarını aktardı.

"FOTOĞRAFLADIK"

ABD’yle çözüm olmayınca harekete geçtiklerini hatırlatan Akar, "Resulayn ve Tel Abyad kontrolümüz altında. DEAŞ konusunda bir hapishane meselesi var bu hapishane ile ilgili de biz elimizden geleni yapmakta gayretliyiz. Ancak bölgemizde bir tek hapishane vardı DEAŞ hapishanesi onu da gittiğimiz zaman PYD tarafından boşaltıldığını gördük. Bunu da fotoğrafladık." ifadelerine yer verdi.

YPG li teröristler, DEAŞ lıları hapishaneden kaçırdı #1

YPG'li teröristler, DEAŞ'lıları hapishaneden kaçırdı VİDEO