Hollanda'dan getirilen 349 kişinin tamamı evlerine döndü

Hollanda'dan getirilen 349 kişinin tamamı evlerine döndü

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Hollanda'dan Denizli'ye getirilen ve 14 gün karantinada kalan 349 Türk vatandaşın tamamı, evlerine gönderildi.

Dışişleri Bakanlığı tarafından Hollanda’dan Türkiye’ye getirilen ve farklı illerde ikamet eden 349 Türk vatandaşı, Denizli’de Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Prof. Dr. Cevat Akşit Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Erkek Öğrenci Yurdu'nda karantinaya alındı.

14 gün boyunca tek kişilik odalarda kalan vatandaşların karantina süreci tamamlandı. Vatandaşlardan Doğu Anadolu ve Karadeniz bölgelerindeki kentlerde oturan 158'i gece saatlerinde otobüslerle memleketlerine uğurlanırken, geriye kalan 191 vatandaş ise sabahın erken saatlerinde memleketlerine gönderildi. Vatandaşlar, AFAD ekipleri tarafından sosyal mesafe kuralına göre otobüslere bindirilerek, ateş ölçümleri yapıldı.

Hollanda dan getirilen 349 kişinin tamamı evlerine döndü #1

"ÜLKEMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Karantinanın bitmesinin ardından Levent Göreli, “Denizli’ye teşekkür etmek istiyorum. 2 hafta bizimle ciddi anlamda ilgilendiler, sağ salim evimize gönderiyorlar, Allah razı olsun. Gayet güzel geçti ve özellikle ülkemize teşekkür ediyorum. Hollanda’dan aldılar getirdiler, bizi misafir ettiler gayet memnunum.” dedi.

Karantina süresinin bitmesinin ardından Tekirdağ Çorlu’ya gidecek olan Levent Avcı, “Allah’a şükür sağlam çıktık Allah devletimize, milletimize zeval vermesin, devletimiz iyi bir devlet, güçlü bir devlet bunun altından da kalkacağına inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Hollanda dan getirilen 349 kişinin tamamı evlerine döndü #2

Hollanda dan getirilen 349 kişinin tamamı evlerine döndü #3