Hatay'da yayaları beklemek zorunda olmadığını söyledi, cezayı yedi

Hatay'da yayaları beklemek zorunda olmadığını söyledi, cezayı yedi

Hatay'da, yaya yolunda yayalara yol vermediği gerekçesiyle 600 TL ceza kesilen Mehmet Şefik Öngenç, "İnsanlar ip gibi geçiyor, beklemek zorunda değilim" diyerek, polise tepki gösterdi.

Hatay'da yayaları beklemek zorunda olmadığını söyledi, cezayı yedi

Hatay'da kentin 15 ilçe merkezinde bugün eş zamanlı yaya geçidi denetimi yapıldı.

Denetimde, uyarı levhalarına ve yer işaretlemelerine rağmen ihlal yapan sürücüler tespit edildi. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerine, İnsansız Hava Araçları Bürosu da dronla destek verdi.

Ceza için durdurulan sürücülerden bazıları çeşitli bahaneler ile duruma itiraz etti. 2 saat süren denetimde 122 sürücüye 65 bin 952 lira ceza uygulandı.

"ONU MU BEKLEYECEĞİM BEN?"

Ceza kesilen sürücülerden Mehmet Şefik Öngenç, polise, "İnsanlar ip gibi geçiyor, beklemek zorunda değilim. Onu mu bekleyeceğim ben? Kaldırımdakini mi bekleyeceğim? Bekleyip, arabayı durduralım o zaman, herkesi bekleyelim geçsin, öyle olur mu? Şimdi 600 lira ceza yedim. Adam öldürdük değil mi, çarptık mı? Cezaya bak 600 lira” dedi.

Hatay da yayaları beklemek zorunda olmadığını söyledi, cezayı yedi #1

"DUYARLI BİR VATANDAŞIM"

Kesilen cezaya itiraz eden sürücü Gökhan Ataç da “Geçmek zorundaydım, çünkü trafiğin akması gerekiyor. Duyarlı bir vatandaşım, trafikte bir araçtan sigara izmariti dahi atılsa, bunu emniyet güçlerine bildiren bir insanım ama bu uygulamanın bu şekilde yapılması yanlış” diye konuştu.

Hatay da yayaları beklemek zorunda olmadığını söyledi, cezayı yedi #2

Hatay da yayaları beklemek zorunda olmadığını söyledi, cezayı yedi #3

Hatay da yayaları beklemek zorunda olmadığını söyledi, cezayı yedi #4