Gaziantep'te komandolar Suriye'ye uğurlandı

Gaziantep'te komandolar Suriye'ye uğurlandı

Suriye'nin Cerablus ilçesinde görevli komandolar, dualar eşliğinde yola çıktı.

Gaziantep'te komandolar Suriye'ye uğurlandı

Fırat Kalkanı Harekatı ile terörden arındırılan Suriye'nin Cerablus ilçesinde görev yapacak komandolar için Gaziantep Jandarma Komando Tabur Komutanlığı'nda uğurlama töreni düzenlendi.

İl Jandarma Komutanı Albay Hüseyin Bekmez, törende yaptığı konuşmada, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekatlarıyla Türkiye üzerine oynanan oyunların bertaraf edildiğini söyledi.

"BİRLİĞİMİZ 9. KEZ ORADA"

Bu harekatların ardından Suriye Görev Gücü'nün oluşturulduğunu hatırlatan Bekmez, "9. defadır bizim birliğimiz orada, Cerablus bölgesinde görev almaktadır. Yabancı olduğunuz bir coğrafya değil, bildiğiniz bir yer. Tarih sürecinde gönül birliği oluşturduğumuz bir coğrafya.

"HUZUR GÖTÜRMEK, BARIŞ İÇERİSİNDE YAŞATMAK..."

Orada yaşayan insanlar kardeşlerimiz, onlara huzur götürmek, emniyet ve asayiş götürmek, onları barış içerisinde yaşatmak için elinizden geleni yaptınız, bundan sonra da yapmaya devam edeceksiniz." diye konuştu.

Gaziantep te komandolar Suriye ye uğurlandı #1

"TERÖRİSTLERİ İNLERİNDE BERTARAF EDİYORUZ"

Komandoların terörle mücadelede önemli görevler yürüttüğünü dile getiren Bekmez, "Komando, 'Bitti, tükendi' denilen yerde bitmeyen, tekrar hiçbir şey olmamış gibi küllerinden doğarak kahramanca görev yapan birlik demektir, yurt içinde ve dışında, sorumluluk sahamızda bulunan Amanoslar bölgemizde terörle mücadeleyi en iyi şekilde yapan, dağlardaki teröristlere aman vermeyen, onları yerlerinde, ulaşılamaz dedikleri inlerinde bertaraf eden birliktir." ifadelerini kullandı

Gaziantep'te komandolar dualarla Suriye'ye uğurlandı

"VATANIMIZI KIYAMETE KADAR EN İYİ ŞEKİLDE MUHAFAZA EDECEĞİZ"

Albay Bekmez, jandarmanın bugüne kadar kendisine verilen her görevi layıkıyla yerine getirdiğini belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:

"Ecdadımızın bizlere kanlarıyla sulayarak teslim ettiği vatanımızı kıyamete kadar en iyi şekilde muhafaza edeceğimizi ve bizden sonrakilere teslim edeceğimizi şimdiden bütün dünyaya ilan ediyoruz. Sadece silah altında olan bizler değil, bizlerin evlatları, bu ülkenin her yaştaki kadını, çocuğu, erkeği, bütün evlatları asker-millet, ordu-millet şuurunun bir gereği olarak annelerinden, babalarından ve genlerinden getirmiş oldukları değerleri içlerinden geldiği gibi her ortamda yaşıyorlar, yaşatıyorlar. Onların her birisi yarının komandoları, yarının komutanları, idarecileri, kaymakamları yani geleceğimiz."

Gaziantep te komandolar Suriye ye uğurlandı #2

TÖRENE JANDARMAYA MEKTUP YAZAN KARDEŞLER DE KATILDI

Jandarma Genel Komutanlığı'na duygularını içeren mektup gönderen 12 yaşındaki ikiz kardeşler Mehmet Sancar ve Müslüm Efe ile 8 yaşındaki kardeşleri Toprak Çevirgen de kamuflaj giyerek törene katıldı.

Baba Fatih Çevirgen, çocuklarının gönderdikleri mektup sonrası törene davet edildiklerini dile getirerek, "Belki bir şeye vesile olmak istedik, insanların gurur duymalarını istedik. Bir nesil arkasından yetişiyor, şahit olmalarını istedik. Çocuklarımızın ömür boyu unutamayacakları bir anı olacak eminim. Şu an hem onlarla hem de ordumuzla gurur duyuyoruz." dedi. Davet edildiği için çok mutlu olduğunu ifade eden Mehmet Sancar Çevirgen de büyüyünce asker olacağını söyledi.

Gaziantep te komandolar Suriye ye uğurlandı #3

AİLELERİN GURURLU VEDASI

Törende "Komando Andı" okundu, Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından dua edildi, kurbanlar kesildi. Aileleriyle vedalaşan komandolar, daha sonra Cerablus'a uğurlandı. Minik evlatlarıyla kucaklaşan komandoların o anları ise görenleri duygulandırdı.

Gaziantep te komandolar Suriye ye uğurlandı #4

Gaziantep te komandolar Suriye ye uğurlandı #5

Gaziantep te komandolar Suriye ye uğurlandı #6

Gaziantep te komandolar Suriye ye uğurlandı #7

Gaziantep te komandolar Suriye ye uğurlandı #8

Gaziantep te komandolar Suriye ye uğurlandı #9

Gaziantep te komandolar Suriye ye uğurlandı #10

Gaziantep te komandolar Suriye ye uğurlandı #11

Gaziantep te komandolar Suriye ye uğurlandı #12

Gaziantep te komandolar Suriye ye uğurlandı #13

Gaziantep te komandolar Suriye ye uğurlandı #14

Gaziantep te komandolar Suriye ye uğurlandı #15

Gaziantep te komandolar Suriye ye uğurlandı #16

Gaziantep te komandolar Suriye ye uğurlandı #17

Gaziantep te komandolar Suriye ye uğurlandı #18

Gaziantep te komandolar Suriye ye uğurlandı #19